Arçelik Neo – yapay zeka destekli ilk otonom çamaşır makinesini tanıttı

Arçelik Neo – yapay zeka destekli ilk otonom çamaşır makinesini tanıttı

Arçelik, yeni bir teknolojiyi tüketicileriyle buluşturuyor. Şirketin ilk otonom çamaşır makinesi Neo, yapay zeka destekli ‘’Optimix’’ özelliği sayesinde en uygun yıkama programını kendisi belirliyor.

Günlük hayatta atılacak küçük adımlarla daha sürdürülebilir bir yaşam tarzına ilham vermek amacıyla ‘’İklim Dostu Hareket’’i başlatan Arçelik, geliştirdiği iklim dostu ürün ve teknolojilerle değişim yaratıyor.

Arçelik’in ilk otonom çamaşır makinesi Neo, yapay zeka desteğiyle kumaşların türüne göre sunduğu farklı programlar yerine, ihtiyaca göre uygun yıkama adımlarını kendisi belirliyor. Optimix tuşuna basıldığında bu verilere göre en doğru yıkama adımlarını oluşturarak, deterjan, enerji ve su tüketimini en ideal seviyede tutuyor.

Ağırlığının yüzde 24’ü geri dönüştürülmüş materyallerden oluşuyor

Sürdürülebilirlik odaklı inovatif ürün ve teknolojileri ile sektöre öncülük eden Arçelik’in geliştirdiği ilk otonom çamaşır makinesinin ağırlığının yüzde 24’ü geri dönüştürülmüş materyallerden oluşuyor. Neo, A enerji sınıfındaki ürünlere göre yüzde 10 daha az enerji tüketimine sahip.

Geçtiğimiz yıl bilim insanları, sivil toplum kuruluşları, aktivist ve sanatçıların yer aldığı ortak akıl platformu İyi-Ge’yi kuran Arçelik, müşterilerine daha sürdürülebilir yaşam konusunda ilham vermek üzere İklim Dostu Hareket’i başlattı. 

Sürdürülebilirlik alanında sektörün öncülerinden olan Arçelik, 2023 S&P Global Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde 100 üzerinden 86 puan alarak beşinci kez üst üste Dayanıklı Tüketim Sektörü’nde en yüksek skoru elde eden şirket oldu.

Kaynak:

https://bigumigu.com/haber/arcelikten-yapay-zeka-destekli-ilk-otonom-camasir-makinesi-neo/

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar