Ali İsmail Korkmaz ölümünün altıncı yılında anıldı

Ali İsmail Korkmaz ölümünün altıncı yılında anıldı

Taksim Gezi Parkı protestoları esnasında Eskişehir’de darp edilme sonucu hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz, ölümünün altıncı yıl dönümünde ailesi ve tüm sevenleriyle birlikte anıldı. 

2013 yılında Taksim Gezi Parkı protestolarına destek amacıyla Eskişehir’de katıldığı yürüyüş sırasında darp edilerek henüz 19 yaşındayken hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz, ölümünün altıncı yıl dönümünde ailesi ve sevenleriyle birlikte anıldı. Ali İsmail Korkmaz’ın düşlerini hayata geçirmek amacıyla kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) tarafından düzenlenen Ali İsmail Korkmaz Anma Gecesi, Hatay’da gerçekleşti. Ekinci Mezarlığı’ndaki kabir ziyaretinin ardından, Sümerler Amfi Tiyatro’da düzenlenen anma gecesinde ALİKEV Müzik Topluluğu ile Moğollar sahne aldı. 

Ali İsmail’in annesi Emel Korkmaz; “Buraya geldiğimde, size baktığımda o kadar çok Ali İsmail gördüm ki, o kadar Ali İsmailler çoğalmış ki iyi ki varsınız! Ali İsmail sadece bedenen aramızda yok. Düşünceleriyle, ruhuyla, yapmak istediği her şeyle yanımızda” dedi. Abisi Gürkan Korkmaz ise düşüncelerini “İsmail bedenen altı yıldır aramızda değil. Düştüğü sokakta bedeni bizden ayrıldı ama yeni ve umut dolu bir hikayeyle kaldırdık yerinden. Şimdi tek başına değil, milyonlarca Ali İsmail’le o yolu yürüyoruz altı yıldır.  Bizim içimizi yakan bu ateş binlerce gence altı yıldır ışık tutan bir ateş oldu. Beş sene önceki ilk etkinliğimizden bu yana binlerce gence dokunduk. Şu an 167 gence burs veriyoruz. Antakya Merkez’de 10 bin kitaba ev sahipliği yapan bir gençlik merkezimiz var. Beş ilde örgütlü Düş Elçilerimiz var gençlerin toplumsal fayda sağlayacak projeler ürettiği, desteklediğimiz programımız beş şehirden gençlerin sosyal sorumluluk projeleriyle devam ediyor. Ali İsmail adına Afrika’da temiz suya erişimi olmayan bir köyde su kuyusu açtık. Ali İsmail orada çocuklara can oldu. Saymakla bitmez, bunların hepsini sizin desteklerinizle, bireysel bağışçılarımızın destekleriyle gerçekleştiriyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki yanımızdasınız” şeklinde ifade etti. 

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar