ÖRAV, Maratonİzmir’de deprem bölgesindeki öğretmenler için koşacak

ÖRAV, Maratonİzmir’de deprem bölgesindeki öğretmenler için koşacak

2008 yılında Garanti BBVA tarafından kurulan Öğretmen Akademisi Vakfı,  21 Nisan’daki Maratonİzmir’de “Öğretmenle Olur!” diyerek daha fazla öğretmenin gelişimini ve çocukların nitelikli eğitime erişimini desteklemek için koşacak! Bağış geliri deprem bölgesindeki öğretmen ve öğrenciler için yürütülen eğitimlere aktarılacak
 

6 Şubat tarihinde yaşanan depremlerin ardından, çocukları hayata tutundurmak ve onları günlük hayat akışlarına geri döndürebilmek için öğretmenler çok kritik bir rol üstlendi. ÖRAV da, en güçlü dayanışma “Öğretmenle Olur!” dedi. Öncelikle deprem bölgesindeki öğretmenlerin psikolojik sağlamlık becerilerini artırarak; onların kriz dönemlerinde  öğrencilerine, velilere, okul yönetimlerine ve tüm personellere liderlik etmelerini hedeflediği yeni bir  eğitim programı hayata geçirdi. Okul Toplumunun Psikolojik Sağlamlığı Eğitimi öncelikle deprem bölgesindeki öğretmenlerin, devamında tüm Türkiye’deki öğretmenlerin psikolojik dayanıklılığını artırmak ve iyi olma hallerini desteklemek üzere eğitimler ve uygulama örnekleri içeriyor.


 Öğretmen Akademisi Vakfı, tüm eğitim gönüllülerini 21 Nisan’da gerçekleşecek olan Maratonİzmir’de koşmaya davet ediyor.  Maratona katılmak için son gün 5 Nisan!
 

Detaylı Bilgi İçin : https://www.orav.org.tr/maraton-izmir 

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar