Üretim fazlası kumaşları değerlendiren girişim: I Am Not Basic

Üretim fazlası kumaşları değerlendiren girişim: I Am Not Basic

Sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettiren I Am Not Basic, doğa ve tüketici dostu bir anlayışla hareket ederek tekstil sektöründe öne çıkmayı biliyor.

Tekstil sektörü dünya genelinde 100 milyona yakın kişiye istihdam yaratırken çeşitli tartışmaları da beraberinde getiriyor. Doğaya pek fazla aldırış etmeyen üretim anlayışı, çalışanlar açısından hakların yoğun olarak ihlali, sektöre dair öne çıkan problemler arasında. I Am Not Basic ise duruma adeta başkaldırıyor…

I Am Not Basic, sezonsal üretim fazlası kumaşlar, fazla stoklar değerlendirilerek satış adetli üretim anlayışıyla hareket eden bir girişim. Aynı zamanda sektördeki ürün maliyetlerinin x8’e varan (ortalama) oranlardaki kar marjlarıyla satıldığı günümüzde, tüketici dostu bir anlayış sergiliyor; tekstil ürünlerini maliyetlerinin 2 katı fiyatlarla satışa sunduğu belirtiliyor.

Böylelikle doğaya karşı duyulan saygıdeğer bakış açısına ek olarak hedef kitleye da ‘mütevazı’ bir fiyat politikası üzerinden yaklaşım gösteriliyor.

Erkek ve kadınlar için sweatshirt, t-shirt gibi ürünler sunan I Am Not Basic hakkında daha fazla detay için https://www.iamnotbasic.com/ ziyaret edilebilir.

Ayrıca Instagram profiline buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar