Üniversite öğrencisinden sosyal iletişim adımı

Üniversite öğrencisinden sosyal iletişim adımı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Enformatik Bölümü öğrencisi Özgür Özsoy, Bankalararası Kart Merkezi (BKM) ve Inovasyon ilişkisi dikkatini çekince kurumla iletişime geçti.

Maalesef ülkemizde kurumlara ve yöneticilerine erişimenin güç olduğuna dair bir algı bulunuyor. Oysa gerçek durum bu algıdan çok farklı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Enformatik Bölümünde öğrenci olan Özgür Özsoy yazacağı bir akademik makale için araştırma yaparken dikkatini BKM ve inovasyon ilişkisi çekti. Bunun üzerine BKM yöneticileri ile iletişime geçen Özgür kısa sürede kendisine dönüş sağlanınca makalesini tamamladı.

Özsoy akademik makalesinde BKM ve inovasyon ilişkisinin temelini şu şekilde tanımlıyor; BKM’nin inovasyona bakış açısı; bir soruna çözüm bulan yeni fikirlerin – mevcut ürünler üzerinde veya yeni ürün, metod ve hizmet yaratılması – değer yaratan çıktılara dönüştürme sürecidir. BKM, bakış açısını hayata geçirmek Türkiye ekonomisine ve yaşamına katkı verecek ürünlerin gelişimine öncelik verdiğini ortaya koyduğu uygulamalarla göstermektedir. Bu noktada, ortaya konulan inovasyon vizyonu ve planı şu şekildedir;

  • Kurum içi girişimcilik.
  • Startup’larla iş birlikleri.
  • FinTech İstanbul üzerinden Startup’lar için etkinlik düzenlenmesi ve eğitimlerin verilmesi.

Özgür Özsoy’un makalesinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

BKM’nin yenilikçi olduğu kadar sosyal yönünü de ortaya çıkartan bu gelişmenin, tüm öğrencilerin sosyal girişimcilik adımı atmaları aöısından örnek teşkil etmesini temenni ediyoruz.

Selin Babacan
ADMINISTRATOR
PROFİL

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar