Üç şirketten döngüsel ekonomi sistemlerine yatırım

Üç şirketten döngüsel ekonomi sistemlerine yatırım

Döngüsel ekonomiyi inşa etme yolunda ön saflarda yer alan New York merkezli Closed Loop Partners (CLP) yatırım şirketi, Microsoft, PepsiCo, SK Group, Starbucks ve Unilever’in de bulunduğu çok sayıda küresel kuruluşun geri dönüşüm ve yeniden kullanım altyapısı olan ‘’Circular Services’’ platformuna yatırım yaparak dahil olduklarını duyurdu.

Circular Services platformunun Kasım 2022 tarihinde CLP tarafından hayata geçirilmesindeki itici güç, Kuzey Amerika’daki şehirlerin sıfır atık hedeflerini öncelik haline getirmesi neticesinde oldu. Geri dönüşüm ve yeniden kullanım hizmetlerinin genişletilmesi, belediyelerin ve işletmelerin atık depolama maliyetlerinden korunmasına ve emisyon azaltma hedeflerine ulaşmasına olanak tanıyor.

CLP Strateji Sorumlusu Jessica Long, ‘’Geri dönüşüm ve yeniden kullanım hizmetlerine erişimin genişletilmesi, şehirlerin atık depolama ürünleri ve ambalaj malzemesi maliyetinden kaçınmasına ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacaktır.’’ dedi.

Circular Services, Amerika Birleşik Devletleri genelinde geri dönüşüm tesislerine sahip olan ve bunları işleten en büyük özel geri dönüşüm şirketi.

Platforma yatırımcı olan yeni şirketlerin birçoğu döngüsel ekonomi ve sürdürülebilir paketleme hedeflerini belirledi.

Nestle, ambalajlarının yüzde 100’ünü geri dönüştürebilir veya yeniden kullanılabilir duruma getirmeyi ve 2025 yılına kadar işlenmemiş plastik kullanımını üçte bir oranında azaltmayı taahhüt ediyor.

Starbucks, tek kullanımlık plastiklerden uzaklaşmayı ve 2030 yılına kadar üretim ve tüketim ağındaki faaliyetlerden kaynaklanan atıklarda yüzde 50 azalma sağlamayı hedefliyor.

Microsoft 2030 yılına kadar şirket operasyonlarından, ürünlerinden ve ambalaj malzemelerinden sıfır atık elde etmek için hedefler belirledi. 2020 yılında CLP’ye 30 milyon dolar değerinde yatırım yapan şirket, tedarik zincirinin dijitalleştirilmesi, e-atık toplama, gıda atıklarının azaltılması ve geri dönüşüm endüstrisi ürünlerine yönelik altyapı, inovasyon ve iş modellerini hızlandırmayı amaçlıyor.

https://esgtoday.us10.list-manage.com/track/click?u=f89d68518db6e2585b0808206&id=6ccfffefc4&e=5e39699af1

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar