Türkiye’deki çevreci çalışmalar ele alınıyor

Türkiye’deki çevreci çalışmalar ele alınıyor

Ülkemizde sürdürülebilir geri kazanım sisteminin gelişimine katkı sağlayan ÇEVKO Çevre Koruma ve Ambalaj Atıklarını Değerlendirme Vakfı, Türkiye’nin en üst düzeyde temsil edildiği BM İklim Eylemi Zirvesi’nin ardından düzenleyeceği konferansta kamu, özel sektör, STK ve akademik kurum temsilcilerini bir araya getiriyor.

Ülkemizde sürdürülebilir geri kazanım sisteminin gelişimine öncülük eden ÇEVKO Çevre Koruma ve Ambalaj Atıklarını Değerlendirme Vakfı, BM Zirvesi sonrası bu alanda ilk önemli etkinliği, 24 Ekim 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleştirecek. ÇEVKO Vakfı, “Türkiye’nin İklim Değişikliği ile Mücadelesi, Sanayinin Sürdürülebilirlik ve Sıfır Atık Çalışmaları” başlığıyla düzenlediği konferansta, kamu, özel sektör, STK ve akademik kurum temsilcilerini bir araya getirecek.

Vakfın, yetkin sanayi inisiyatifi ve yaygın sivil toplum kuruluşu kimliklerini bünyesinde birleştirdiğini ifade eden ÇEVKO Vakfı Genel Sekreteri Mete İmer, “Sahip olduğumuz bilgi birikimi, yurt içi ve yurt dışı ilişkilerimiz ve deneyimli insan kaynağımızla, özel sektör, kamu ve yerel yönetimler, akademik kurumlar ve toplumsal iş birliklerimizle, Türkiye’de sıfır atık vizyonunun yaygınlaşması, döngüsel ekonomi kavramının uygulamaya geçirilmesi, sürdürülebilir geri kazanım sürecinin geliştirilmesi konularında katkılarımızı, artan bir ivme ile sürdürüyoruz” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı ve İklim Değişikliği Baş Müzakerecisi Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürü Muhammet Ecel’in de katılımları ile düzenlenecek etkinlikte, BM Zirvesinde ele alınan konular dahilinde ülkemizde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi paylaşılacak.

ÇEVKO Vakfı İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik (İDS) Çalışma Grubu üyesi sanayi kuruluşlarının gerçekleştirdikleri öncü çalışmalar hakkında örneklerin de aktarılacağı etkinlikte, ülkemizde atıkların İklim Değişikliği üzerindeki etkileri, akademisyenlerin görüşlerini dile getirecekleri bir panelde ele alınacak. ÇEVKO Vakfı İDS Çalışma Grubu üyesi bulunan, ülkemizin önde gelen kuruluşları arasında yer alan BP, Coca-Cola İçecek, L’Oreal Türkiye, Mey Alkollü İçkiler, Migros, Akçansa, Erikli Su, Pepsi Co, Pınar Su, Procter&Gamble, Unilever, bu alanda attıkları somut adımlar ve bu adımların somut çıktıları hakkında bilgi verecekler.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar