TÜBİTAK’tan COVID-19 ile mücadele için özel çağrı

TÜBİTAK’tan COVID-19 ile mücadele için özel çağrı

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak belirlenen yeni tip koronavirüs (COVID-19) karşısında TÜBİTAK, desteklerini, yeni tip koronavirüsün teşhis ve tedavisinde kullanılabilecek ürünler ile hastalıkların önlenmesinde etkili koruyucu ürünlerin geliştirilmesi ve destek süreçlerine ilişkin uygulamalara yönelik projelere odaklamak amacıyla özel bir çağrı açtı. İTÜNOVA TTO proje yazım desteği verecek

TÜBİTAK 1507 kodlu “KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı” çerçevesinde açılan söz konusu özel çağrı kapsamında, COVID-19’un teşhis ve tedavisinde kullanılan ürünler, ortam koşullarının iyileştirilmesine yönelik ekipmanlar ile hastalıkların önlenmesinde etkili koruyucu ürünlerin geliştirilmesine yönelik konularda sunulacak Ar-Ge projelerine hızlı destek verileceğini açıkladı.

Dezenfektanlar, maske, koruyucu kıyafetleroğrulama ölçütleri (duyarlılık, özgüllük, doğruluk, kesinlik, doğrusallık) uluslararası kabul görmüş sınırlar içerisinde olan tanı kitleri, yoğun bakım ünitelerinde kullanılan cihazlari ortam koşullarının iyileştirilmesine yönelik ekipmanlar, ilaç, aşı ve salgının doğrudan veya dolaylı sonuçlarına etki edebilecek bilişim uygulamaları gibi yeni tip koronavirüs mücadelesi ile ilişkili olabilecek her türlü proje başvurusu sunulabilecek.

Çağrı 26 Mart 2020’de açılmış olup, 2 Nisan 2020 saat 23:59’da kapanacaktır.

Detaylı bilgi için; info@itunovatto.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Program çağrısının detayları için lütfen tıklayın.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar