Sosyal Bağış Hareketi 22 milyondan fazla kişiye ulaştı

Sosyal Bağış Hareketi 22 milyondan fazla kişiye ulaştı

Birinci döneminde 15 STK’yı aynı çatı altında toplayarak 22 milyondan fazla kişiye ulaşan Türkiye’nin ilk dijital sosyal projesi Sosyal Bağış Hareketi, sivil toplum bilincini güçlendirme hedefiyle yoluna 25 STK ile devam ediyor. 

Türkiye’de sivil toplum bilincini ve bağış kültürünü güçlendirme hedefiyle 2017 yılında yola çıkan Sosyal Bağış Hareketi, başta çocuklar, kadınlar, hayvanlar ve doğa olmak üzere ihtiyaç sahibi herkesin hak ettiği yaşama ulaşması için mücadele eden sivil toplum kuruluşlarını (STK) aynı çatı altında toplayarak bir ilki gerçekleştirdi. Birindi döneminde 15 STK ile yola çıkan Sosyal Bağış Hareketi, ikinci döneminde STK sayısını 25’e yükseltti.

Sosyal Bağış Hareketi ilk döneminde her ay bir sivil toplum kuruluşunun çalışmalarını tanıtan içeriklerle 22 milyon 500 bin tekil sosyal medya kullanıcısına erişti ve projede 2 milyondan fazla etkileşim gerçekleşti. Aynı zamanda sivil toplum kuruluşları da düzenli bağışçılar kazanarak, kendi bağışçı kitlelerinin dışına çıktı ve daha önce iletişim kurmadıkları pek çok kesime projelerini tanıtma fırsatı yakaladı. Sosyal Bağış Hareketi, ikinci döneminde ÇEKÜL, Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı, KAÇUV ve KEDV’in kampanyaları ile ilk üç ayını tamamladı. İlk üç ayda sosyal medyada yaklaşık 4 milyon görüntülenme sağlanırken, 2 milyon tekil sosyal medya kullanıcısına erişildi. Bu süreçte 2 milyondan fazla etkileşim sağlandı.

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar