“Social Impact Award Türkiye” başvuruları açıldı

“Social Impact Award Türkiye” başvuruları açıldı

11 yıldır 20’den fazla ülkede gençleri sosyal etki alanında destekleyen “Social Impact Award”, Impact Hub İstanbul’un yürütücülüğünde ve Anadolu Efes’in Sürdürülebilirlik Programı Partnerliği’yle ikinci kez Türkiye’de gerçekleşiyor. Kuluçka programı için SIA Başvuru Platformu üzerinden 19 Temmuz’a dek başvuru yapılabilecek.

18-30 yaş arası genç sosyal girişimcilerin özellikle sosyal etki yaratacak fikirlerini geliştirme ve projelerini duyurmada yol haritası hazırlamalarına yardımcı olmak üzere kurgulanmış olan Social Impact Award programı, girişimcilik konusunda farkındalık artırmaya yönelik düzenlediği atölyelerle, gençlerin sosyal çevrelerine faydalı olma isteğini bir niyetin çok ötesine taşımalarına yardımcı olarak gelecek vaat eden girişimler yaratmayı amaçlıyor. Bunun için hem gençlere ihtiyaçları olan becerileri kazandıracak içerikler sağlıyor hem de ilgili ağlara erişimlerini mümkün kılarak onları destekliyor. Kuluçka programının sonunda ise en iyi ekipleri, projelerini hayata geçirecek ilk adımları atabilmeleri için 10 bin TL’lik Social Impact Award’la ödüllendiriyor. 

Başvurular 19 Temmuz’a kadar sürecek

Temmuz ayında gerçekleşecek eğitimlerde; “Problem Tanımlama”, “Fikir Geliştirme” ve “İş Modeli Oluşturma” atölyelerine ek olarak, çalışmalarında sürdürülebilirlik alanına odaklanmak isteyen girişimciler için Anadolu Efes partnerliği ve desteğiyle aynı atölyeler gerçekleşecek. Kuluçka programı için SIA Başvuru Platformu üzerinden 19 Temmuz’a dek başvuru yapılabilecek. Ağustos ayında başlayacak kuluçka programına katılma şansını elde eden girişimcilerden dördü ise jüri ve halk oylamaları sonucunda ödüllendirilecek ve tüm global finalistlerle SIA Summit 2020’de buluşacak.

Kimler katılabilir? 

SIA atölyeleri; sosyal inovasyon alanında bir fikri olan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesin başvurusuna açık olmakla birlikte kuluçka programına; 1990-2005 yılları arasında doğmuş, başvurulan proje üzerinde en fazla 2 senedir çalışma yapmakta olan, daha önce üçüncü parti bir fonlayıcı tarafından 20 bin TL’den fazla finansal destek almamış, ilk kez uzun soluklu bir kuluçka programına başvuracak olan girişimci veya girişimciler başvurabilyor. Başvurular, uygulamaya geçmemiş fikirlerin yanı sıra uygulamada erken aşamada olanlar için de açık.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar