KPMG’den 1,5 milyar dolarlık sürdürülebilirlik hamlesi

KPMG’den 1,5 milyar dolarlık sürdürülebilirlik hamlesi

Küresel müşteri portföyüne entegre etmeyi planladığı çevresel ve sosyal standartları ‘en azından’ aynı düzeyde tutma taahhüdü ile KPMG, ESG (Çevresel ve Sosyal Yönetişim) alanına 1,5 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdi.

KPMG, dünya çapında 227 bin çalışanını sürdürülebilirlik hedeflerini değerlendirme konusunda eğitmek, uzman firmalar satın almak ve şirketlerin karbon ayak izlerini, tedarik zincirlerini ve işgücü uygulamalarını temizlemelerine yardımcı olmak için dünya genelinde bölgesel merkezler açacağını ve eğitim vermek için yatırım yapacağını açıkladı.

Konuyla ilgili konuşan KPMG Küresel ESG Başkanı; ‘Sadece iklim ve karbondan arındırma konusunda değil, aynı zamanda insan hakları, etik tedarik zincirleri, kapsayıcılık ve çeşitlilik gibi alanlardaki beklentiyi de karşılamak için dünya genelindeki müşterilerimize destek verme sorumluluğunu taşıyoruz’ dedi.

KPMG CEO’su Bill Thomas, ‘Şirket olarak nasıl büyüdüğünüz önemlidir. Geçmişte bizim ve diğer işletmeler için nelerin işe yaradığı, gelecekte aynılarının fayda sağlayacağını göstermez. Dünya birden fazla cephede krizlerle karşı karşıya, bu nedenle ESG olgusunu yaptığımız işlerin merkezine koymamız gerekiyor’ diyerek konunun önemini belirtiyor.

ESG fonlarındaki toplam varlıkların, 2020’nin ilk çeyreğinden bu yana iki katından fazla artarak 2,2 trilyon dolar olmasıyla sürdürülebilirlik hareketinde bir patlama yaşandığı açıkça görülüyor. KPMG, 2030 yılına kadar ortaklarının ve yöneticilerinin yüzde 29’unun çalışan kesimden olması doğrultusunda şimdiden hedefini belirlediğini söylüyor.

Şirketin, gezegen ve insanlığın karşı karşıya olduğu zorlukların üstesinden gelmek için çözümler ve hizmetler sağlayacak küresel ölçeğe, uzmanlığa, teknolojiye ve ilişkilere sahip olduğu belirtiliyor.

Kaynak:

https://www.standard.co.uk/business/kpmg-climate-change-sustainability-drive-cop26-boris-johnson-b958900.html

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar