Kadın yelkenciler iyiliğe yelken açacaklar

Kadın yelkenciler iyiliğe yelken açacaklar

Türkiye’nin tek ulusal kadın yelken kupası olan Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası 6-8 Eylül tarihleri arasında dördüncü kez düzenlenecek. Kurumların kadın yelken takımlarının ve bireysel kadın yelkencilerden oluşan takımların yarışacağı organizasyonda elde edilecek gelirle kadına yönelik hizmet veren bir sivil toplum kuruluşu desteklenecek ve HeforShe oluşumuna destek olunacak.

Türkiye Yelken Federasyonu’nun himayesinde, İstanbul Yelken Kulübü’nün işbirliği ile 6-8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Caddebostan – Adalar parkurunda gerçekleştirilecek olan 4. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’na kayıtlar başladı.

Kurumların kadın yelken takımlarının ve bireysel kadın yelkencilerden oluşan takımların yarışacağı organizasyonda altı yarış yapılacak. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası ile ülkemizdeki kadın yelkenciliğinin desteklenmesi, yeni sporcular yetişmesine fırsat sağlanması, ve elde edilen gelirle kadınlara yönelik sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştiren sivil toplum kuruluşlarına katkı sağlanması hedefleniyor.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar