Adımlar okyanusları temizlemek için atılıyor

Adımlar okyanusları temizlemek için atılıyor

adidas ve Parley’in denizlerdeki plastik kirlenmesine karşı yürüttüğü global sosyal sorumluluk hareketi Run For The Oceans koşusu 13 Haziran’da Bebek’te gerçekleşecek. Koşucuların kat ettiği her kilometrenin 1 dolarlık bağış olarak kabul edildiği etkinlikte, toplanan bağışlar okyanusların temizlenmesi için harcanacak.

Global sosyal sorumluluk hareketi Run For The Oceans koşusu, 13 Haziran’da Bebek’te gerçekleşecek. Yapılacak etkinlikle, yeni nesilleri okyanusların ve denizlerin kirletilmesi konusunda bilinçlendirerek gelecek için olumlu adımların atılması hedefleniyor. Oluşturulan bir kilometrelik parkurda Run For The Oceans katılımcılarının diledikleri kadar tur atabildiği koşuda kat edilen her bir kilometre, bir dolarlık bağış olarak plastik atık kirliliğinin okyanuslara ulaşmaması için yapılacak çalışmalar yapan Parley Ocean School’a aktarılacak.

Okyanuslara her yıl yaklaşık 8 milyon ton plastik karışıyor. Okyanuslara karışan plastikler deniz yaşamını zora sokarak, deniz ve okyanuslardaki gıda ağını her seviyede tahrip eder ve iklimi değiştiren sera gazları yayıyor.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar