İstanbul yardımseverlikte rekora koşacak

İstanbul yardımseverlikte rekora koşacak

Türkiye’nin en geniş katılımlı kitlesel spor etkinliği olmasının yanı sıra Türkiye’nin en büyük yardımseverlik koşusu da olan Vodafone İstanbul Maratonu’nda bu yıl da bağış rekoru bekleniyor. ‘İstanbul Senin, Durma Koş!’ sloganı 3 Kasım’da 41’inci kez start alacak maratonda, sivil toplum kuruluşları  her yıl olduğu gibi bu yıl da katılımcıları yardımseverlik adına koşmaya çağırıyor. 15 milyon Türk lirası rekor bağış beklenen koşuda hem kurumlar hem de sporcular bağış toplamak için yarışacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından Vodafone’un isim sponsorluğunda ‘İstanbul Senin, Durma Koş!’ sloganı ile 3 Kasım’da düzenlenecek Vodafone 41. İstanbul Maratonu’nda rekor bağış bekleniyor. Sivil toplum kuruluşlarının bağış toplayabilmeleri için en etkili ve kolektif faaliyetlerden biri haline gelen Vodafone İstanbul Maratonu’nda toplam bağış tutarının 15 milyon Türk lirasına ulaşması hedefleniyor.

Geçtiğimiz yıl 11 Kasım’da 40’ıncısı düzenlenen Vodafone İstanbul Maratonu’nda parkur rekorunun yanı sıra bağış rekoru da kırılmış, sivil toplum kuruluşlarınca açıklanan verilere göre toplam 12.172.597 TL miktarında bağış toplanmıştı. 2017 yılına oranla 2018 yılında yüzde 12’lik artış gösteren bağış miktarının bu yıl da rekor kırması bekleniyor.

Türkiye’nin en büyük yardımseverlik koşusu unvanını taşıyan Vodafone İstanbul Maratonu’nun bu yıl ki sosyal sorumluluk partneri ise Adım Adım. Öte yandan, birçok STK da farklı sosyal sorumluluk projeleri ile maratonda yer alacak.

Geç kayıtlarda ön koşul bağış yapmak!

Bu yıl 106 ülkeden 37 bin çipli koşucunun katılması beklenen Vodafone İstanbul Maratonu için kayıt süresi 30 Eylül’de sona ermişti. Ancak, her yıl olduğu gibi bu yıl da Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek Maraton ve Spor Fuarı’nda koşuculara geç kayıt imkanı sunulacak. 31 Ekim, 1-2 Kasım tarihlerinde düzenlenecek fuarda geç kayıt için ön koşul ise fuarda standı bulunan sivil toplum kuruluşlarından birine bağış yapmak.

1 comment

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

1 Comment

  • Bilge Tuğlu
    22 Ekim 2019, 23:18

    Merhaba, yazınızı okudum ve üzüldüğümü itiraf etmeliyim. 15 milyon TL Adım Adım bünyesindeki STK’ların İstanbul Maratonu hedefidir, tek başına İstanbul Maratonu’nun hedefi değil. Adım Adım’dan maratonun bu yılki sosyal sorumluluk partneri olarak bahsetmişsiniz sadece ancak daha önceki yıllarda toplandığını yazdığınız bağış miktarları da yine Adım Adım bünyesinde iyilik peşinde koşan STK’lar tarafından toplanmıştır. Kendi imkanlarıyla koşan STK’lar da göz önüne alındığında miktar daha da artmaktadır. Adım Adım 2008 yılından beri yardımseverlik koşularının gelişmesi için çaba göstermektedir ve neden bu kadar görmezden gelindiğini anlayabilmiş değilim 🙁

    REPLY

En Son Makaleler

Videolar