Sokak hayvanlarına Hürriyet Emlak’dan sıcak yuva

Sokak hayvanlarına Hürriyet Emlak’dan sıcak yuva

Hürriyet Emlak tarafından 2016 yılında hayata geçirilen Hürriyet Emlak Yuvası sosyal sorumluluk projesi ile bu yıl birçok ilde sokak hayvanları için yuva kuruldu.

Geçen yıl Hürriyet Emlak tarafından İstanbul’da hayata geçirilerek sokak hayvanlarını soğuktan korumak amacıyla dağıtılan Hürriyet Emlak Yuvaları, bu yıl Türkiye’nin birçok iline de dağıtıldı. Hürriyet Emlak çalışanları tarafından yuvaların sayısı 3 bini buldu.

Hayat geçirdiği projeyle sosyal farkındalık yaratarak sokak hayvanlarını soğuktan korumayı amaçlayan Hürriyet Emlak ekibi yuva dağıtımlarına, ilk olarak kendi evlerinin semtlerinden başladı. Kış şartlarının soğukluğuna göre aşamalı bir dağıtımın yapıldığı proje ile daha fazla sayıda sokak hayvanına ulaşılmayı amaçlandı.

Hürriyet Emlak Yuvası projesine ödül

Hürriyet Emlak hayata geçirdiği bu sosyal sorumluluk projesi ile 2016 yılında Açıkhava Reklamcılar Vakfı‘nın düzenlediği Açıkhava Reklamları Yarışması’nda “En İyi Sosyal Sorumluluk Reklam Ödülü”nün ve “Kentsel Tasarım Özel Ödülü”nün sahibi olmuştu. 2017 Kristal Elma tarafından da Medya Kullanımı Ambient Mecra Kullanımı kategorisinde “Bronz Elma” ödülüne ve Medya Ürün ve Hizmet Diğer kategorisinde de “Kristal Elma” ödülünün sahibi oldu.

2016 yılında hayata geçirilen bu proje ile İstanbul’da 1100 yuva dağıtılarak birçok sokak hayvanına ulaşıldı. Bu yıl ise bu sayı neredeyse 3 katına çıkarak 3 bin yuva ile Hürriyet Emlak temsilciliklerinin bulunduğu, İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Tekirdağ, Kocaeli, Gebze, Sakarya, Yalova, Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Ayvalık, Çanakkale, Zonguldak, Samsun, Kayseri, Konya, Aydın, Denizli, Bodrum, Antalya, Antep, Adana, Mersin il ve ilçelerinde yuvaların dağıtımı gerçekleştirildi.

Projenin bir de sosyal medya ayağı bulunmakta. Sosyal medyada #hurriyetemlakyuvasi ve #herkeseyuva hashtagleri ile daha geniş çevrelere bu sosyal sorumluluk projesi tanıtılıyor. Bu sayede daha fazla sokak hayvanlarına ulaşmayı hedefleyen Hürriyet Emlak ekibi, bizlerden de destek bekliyor.

Detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar