Hijyen Sağlıktır projesi mart ayında altı bölgede 600’ü aşkın kadına ulaştı

Hijyen Sağlıktır projesi mart ayında altı bölgede 600’ü aşkın kadına ulaştı

Akfen Holding tarafından kurulan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde, Akfen Yenilenebilir Enerji bünyesinde yatırımları yapılan 26 enerji santralinin bulunduğu kırsal bölgelerde yaşayan kadınlara yönelik Hijyen Sağlıktır projesi devam ediyor.

Kadınlara farklı konularda hijyen eğitimini verilen Hijyen Sağlıktır projesi mart ayı içerisinde Amasya Merkez, Kayseri Yahyalı, Sivas Gemerek, Tokat Turhal ve Konya Ereğli ile Sarayönü olmak üzere altı bölgede 600’ü aşkın kadının yoğun ilgi ve katılımıyla gerçekleştirildi. 2019 yılının şubat ayında da Mersin ve Muğla’da gerçekleştirilen projeyle yedi ilde dokuz eğitim hayata geçirilirken, proje kapsamında ulaşılan kadın sayısı bini buldu.

Kadınlar, yoğun ilgi ve katılım gösterdikleri eğitimlerde, yaşam alanı, beden ve besin hijyeni konularında bilgilendirilirken, eğitimlerin ardından 610 katılımcı kadına sertifikaları ve proje kapsamında hazırlanan hediye paketleri de takdim edildi. 26 farklı bölgede yıl sonuna kadar 2 bin kadına ulaşılıp, hijyen konusunda eğitim verilmesi amaçlanan ‘Hijyen Sağlıktır’ projesi nisan ayında Akfen Yenilenebilir Enerji’ye ait Erzurum Aziziye’deki Gelinkaya HES ve Elazığ’daki Solentegre HES projelerinin bulunduğu bölgelerde kadınlarla buluşacak.

Her yaştan kadınların ilgisi görülmeye değer

TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, “Eğitimlerimizde kadınların genç-yaşlı fark etmeksizin yoğun ilgi ve katılımlarının olduğunu dikkatle izliyoruz. Bu ilgi sayesinde daha önce yılsonu hedefi olarak belirlediğimiz 2 binden daha fazla kadınla hijyen eğitimini buluşturacağımızı öngörüyoruz. Kadınlarımızın katılımında farklı konularda yapılan eğitimler ile tüm hane halkına ulaşarak farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.  

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar