Help Steps’te 200 milyar adım iyilik için atıldı

Help Steps’te 200 milyar adım iyilik için atıldı

Dünyanın adımları iyiliğe dönüştüren ilk sağlık uygulaması Help Steps’te Nisan ayında en çok adım gönderilen STK’lar belli oldu. 508 milyon 855 bin 652 adım ile AHBAP ilk sırada yer alırken 383 milyon 187 bin 244 adımla SMA-DER ikinci, 292 milyon 422 bin 931 adımla TED ise üçüncü oldu. Kullanıcılar Nisan ayında toplam 6 milyar 673 milyon adım atarak iyilik için bağışladı. Şimdiye kadar iyiliğe dönüşen adım sayısı 200 milyarı geçti.

Dünyanın adımları iyiliğe dönüştüren ilk sağlık uygulaması Help Steps, Nisan ayında en çok bağış yapılan STK’ları açıkladı. 508.855.652 adımla Nisan ayında en çok bağış yapılan STK AHBAP oldu. AHBAP’ı 383.187.244 adımla SMA-DER ve 292.422.931 adımla TED izledi. Şimdiye Help Steps aracılığıyla toplam 200 milyar adım iyiliğe dönüşmüş oldu.

17 kez 1 milyarı tamamladı

AHBAP destekçileri Help Steps aracılığıyla kendi rekorunu da kırdı. 2 yıl içinde Help Steps’te 17 kez 1 milyar adım hedefi tamamlandı. 18’inci 1 milyar adım hedefinin ise yaklaşık yüzde 14’ü gerçekleşti. Help Steps Kurucusu ve CEO’su Gözde Venedik, toplumu sağlıklı yaşama teşvik ederken ihtiyaç sahiplerine de ulaşmayı istediklerini belirterek şöyle konuştu: “Help Steps kurulduğunda AHBAP sisteme eklenen ilk 2 STK’dan biriydi. Bugün 33 STK’ya ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. 194 ülkede kullanılan Help Steps ile şimdiye kadar STK’lar, kulüpler ve bireysel ihtiyaç sahiplerine yaklaşık 200 milyar adım bağışlandı. Hem beden hem de ruh sağlığına iyi gelen bir projenin parçası olmak isteyenleri bu uygulamayı kullanmaya davet ediyoruz.”

Nasıl bağış yapılıyor?

Help Steps uygulamasını indiren kullanıcılar cep telefonları cebindeyken tüm gün her zamanki gibi yürüyor, bisiklete biniyor veya koşuyor. Bu adımlar aynı zamanda bir adımsayar olan Help Steps uygulamasında birikiyor. Ardından akşam saat 24:00 olmadan kullanıcılar uygulamaya girip ‘Adımlarımı HS’ye çevir’ butonuna basıyor ve kısa bir reklam izliyor. Adımları HS puanına dönüşen kullanıcılar bu puanları isterse biriktiriyor ya da ihtiyaç sahibi bireysel yararlanıcılara, sivil toplum kuruluşlarına veya spor kulüplerine bu uygulama üzerinden bağışlıyor. Help Steps’te Kızılay, TEMA Vakfı, UNICEF, TEGV, Türk Eğitim Vakfı, TED, UCİM, SMA-DER, HAÇİKO’nun da aralarında bulunduğu 33 STK, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor, Darüşşafaka SK olmak üzere 5 spor kulübü ve bireysel yararlanıcılar bulunuyor.

Kerem Efendioğlu
ADMINISTRATOR
PROFİL

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar