Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’nın üçüncüsü için geri sayım başladı

Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’nın üçüncüsü için geri sayım başladı

Üreten Kadının Bankası” olarak kadın girişimcilere özel sunduğu finansal ürünlerle girişimcilik ekosistemine katkı sağlayan Halkbank, ilgi gören “Üreten Kadınlar Yarışması”nın bu yıl üçüncüsünü düzenliyor. Başvuruları 17 Ekim 2023’te başlayacak olan yarışmanın ödül töreni 8 Mart 2024 Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirilecek.

Halkbank, geleneksel hale gelen ve girişimcilik ekosisteminde ilgi gören “Üreten Kadınlar Yarışması’nın bu yıl üçüncüsünü düzenliyor. Ekonomiye yaptıkları katkının yanı sıra; istihdamı destekleyen, sürdürülebilir finansman yapıları ve teknoloji yatırımlarıyla bulundukları yöreye katma değer sağlayan, sıfır atık konularında duyarlı hikâyeleri ve iş fikirleriyle ilham kaynağı olan kadın girişimcilerinin, gereken alaka ve takdiri görebilmeleri adına ödüllendirilmelerinin büyük bir motivasyon kaynağı olduğunun altını çizen Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Bugün güçlü bilançosu, likidite ve özkaynak yapısıyla Türkiye’nin en büyük 3 bankası arasında konumlanarak ülkemize değer katmaya devam eden bankamız; üreten, çalışan, toplumsal gelişmeye ve sürdürülebilir kalkınmaya katkı sunan kadınlarımızın her daim finansal destekçisi olmaya devam edecektir” dedi. 

2021 yılından bugüne “Üreten Kadınlar Destek Paketi” ile 205 bin kadın girişimciye ve kadın kooperatifine toplam 49 milyar TL finansman sağladıklarını belirten Osman Arslan, “Girişimcilik kültürünün ülkemizde kökleşmesi için kadınlarımızı her alanda destekliyoruz. Üreten kadınlarımızın hayallerini gerçekleştirmelerine vesile oluyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutlamanın gururunu yaşarken; yatırım, üretim, istihdam ve ihracat temelinde ülkemize katkı sunma kararlılığımız her geçen gün daha da artmaktadır” şeklinde konuştu.

Başvurular için

Yarışmaya başvurular, 17 Ekim – 15 Aralık 2023 tarihleri arasında bankanın resmî web sitesi www.halkbank.com.tr üzerinden başvuru formunun doldurulup kaydedilmesi ile gerçekleştirilebilecek.

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar