Girişimcilik Zirvesi’ne geri sayım başladı

<strong>Girişimcilik Zirvesi’ne geri sayım başladı</strong>

Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın, Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) ve İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi işbirliğiyle gerçekleştireceği Girişimcilik Zirvesi’ne geri sayım başladı. 29 Mart’ta düzenlenecek, Türkiye’de liseli gençleri odağına alan ilk zirve olma özelliği taşıyan etkinlik, genç girişimcilik ekosistemini bir araya getirecek.

Girişimci zihin yapısına sahip gençlerin ve çocukların yetişmesi amacıyla ilköğretimden yüksek öğretim düzeyine kadar farklı yaş grupları için eğitici ve deneyim odaklı programlar tasarlayan Genç Başarı Eğitim Vakfı, girişimcilik ekosistemini ve iş dünyasını Girişimcilik Zirvesi’nde bir araya getiriyor. Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) ve İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi desteğiyle düzenlenen Girişimcilik Zirvesi’nin odağında bu kez liseli gençler yer alacak.
 
29 Mart günü, İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi’nde gerçekleşecek Girişimcilik Zirvesi’ne, GençBizz Lise Girişimcilik Programı kapsamında kurulan GençBizz şirketlerinin öğretmen ve öğrencileri ile İzmir Kalkınma Ajansı destekleriyle Genç Başarı tarafından gerçekleştirilen ‘Yeşil Mavi Dönüşüm İnovasyon Kampları’nın kazanan takımlarındaki liseli gençler katılacak. Genç Başarı mezunlarının başarı hikayelerinin de yer alacağı zirve, profesyonel iş dünyası ve girişimcilik ekosistemi ile gençleri bir araya getirecek.
 
Zirvede liseli gençleri neler bekliyor?
6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşları anma töreniyle başlayacak olan Girişimcilik Zirvesi’nde, GBEV Yönetim Kurulu Başkanı Çelik Ören ve EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer’in açılış konuşmalarıyla devam edecek. Ardından Prof. Dr. Fatih Dalkılıç’ın EGİAD’ın İzmir Girişimcilik Araştırma Raporu’nu tanıtacağı zirvede, ManpowerGroup Türkiye Genel Müdürü Feyza Narlı “Gençler için yeni nesil meslekler” konulu bir konuşma gerçekleştirecek.
 
Genç Başarı mezunlarının ilham dolu yolculuklarına şahit olacak olan liseli girişimci adayları, zirvede startup dünyasından başarılı girişimciler ve yatırımcılarla bir araya gelecek ve “Girişimciler için yatırımın önemi nedir?”, “Melek yatırımcı nedir?”, “Neden girişimciler yatırım alma ihtiyacı duyar?” gibi kendi girişimcilik yolculuklarında ihtiyaç duyacakları soruların cevaplarını arayacak.
 

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar