Girişimciler bu kez de sosyal fayda için kolları sıvadı

Girişimciler bu kez de sosyal fayda için kolları sıvadı

2017-2021 Stratejik Planı çerçevesinde 2018 yılını İnovasyon ve Tasarım Yılı ilan eden Lüleburgaz Belediyesi, girişimcilik ekosistemine yeni oyuncular kazandırma yolunda çeşitli organizasyonlara imza atıyor. 

Odak noktasında sosyal girişimcilik de bulunan Lüleburgaz Belediyesi, inovatif iş fikirleriyle topluma sosyal ve ekonomik boyutta fayda sağlamak isteyen girişimci adaylarına yönelik Sosyal Fayda İçin Tasarım Odaklı Düşünme Fikir Kampı’nı hayata geçirdi.

12-13 Eylül 2018 tarihleri arasında Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde gerçekleştirilen Sosyal Fayda İçin Tasarım Odaklı Düşünme Fikir Kampı’na inovatif iş fikirleri bulmak ve hayallerini gerçekleştirmek isteyen genç katılımcılar yoğun ilgi gösterdi. 2 gün süren kamp boyunca SOGLab Kurucusu ve Tasarım Direktörü Göksel Gürsel ile SOGLab Eğitim Programları Direktörü Buse Gedik tarafından sosyal girişimcilik konularında çeşitli eğitimler verildi.

Sosyal girişimcilik yolunda ilk önemli adım atıldı

Sosyal sorunlara daha etkili, sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler üretilmesi gerektiğinden yola çıkan sosyal inovasyon ve girişimcilik ilkeleri; açlık, eşitsizlik ve çevre kirliliği gibi problemler ile mücadele etmeyi esas alırken barış, sürdürülebilirlik, eğitim ve ekonomik kalkınma gibi hedefleri de merceğine alıyor. Bu doğrultuda güçlü toplumlar için sosyal fayda sağlayan iş fikirleri üretme hedefiyle yola çıkan katılımcılar, Sosyal Fayda için Tasarım Odaklı Düşünme Fikir Kampı’nda değerli yetkinlikler kazandı.

Sosyal fayda paydasında buluşan genç girişimci adayları, eğitimlerin yanı sıra atölye ve takım çalışmaları da gerçekleştirdi. Bu sayede katılımcılar; 2050 Teknoloji Vizyonu, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, Tasarım Odaklı Düşünme Teknikleri, Sosyal Girişimcilik, Sosyal İş Modeli Tasarımı konularında bilgi ve becerilerini geliştirme fırsatı yakaladılar.

Sosyal fayda sağlayan inovatif iş fikirleri üretmek üzere yeni yöntemler öğrenen katılımcılar, Lüleburgaz Belediyesi tarafından düzenlenen Sosyal Fayda için Tasarım Odaklı Düşünme Fikir Kampı sayesinde başarılı birer girişimci olma yolunda ilk önemli adımlarını attılar.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar