Engelli hakları BERABER’de konuşuldu

Engelli hakları BERABER’de konuşuldu

AB Türkiye Delegasyonu tarafından hayata geçirilen Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın farklı hakları ele alan serisi BERABER’in  9 Eylül’deki buluşmasında engelli hakları ele alındı.

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın hayata geçirdiği BERABER, engelli hakları çerçevesinde COVID-19 salgınıyla birlikte ortaya çıkan sorun ve çalışmaları, bu çalışmalar sırasında kullanılan stratejileri ve çalışmaları gerçekleştirmek için gereken ihtiyaçları konuşmak amacıyla 10 Eylül Çarşamba günü, bu alanda çalışan sivil toplum örgütlerinden temsilcileri, aktivistleri ve gönüllüleri bir araya getirdi.

Engelli hakları konusunda neler yapılıyor?

Buluşmada katılımcılar, “Mevcut sorunları çözmek için nasıl çalışmalar yürütüyorsunuz? Bu çalışmalarda kullandığınız yol, yöntem ve stratejiler neler?” soruları etrafında görüşlerini ve deneyimlerini paylaştı. Buna göre stratejiler ve yapılan çalışmalar arasında; sosyal medya kampanyaları, çevrimiçi toplantı ve etkinlikler, saha analizi, telefonla destek, hedef kitleyle iletişim, istihdam sağlama, karar vericilere ulaşma, izleme ve savunuculuk, toplumu bilinçlendirme ve farkındalık çalışmaları olduğu belirtildi. Katılımcılar, bu çalışmaları gerçekleştirirken finansal desteğe, proje ortaklarına, kamu işbirliklerine, gönüllü profesyonel insan kaynağına ve nitelikli bir literatüre ihtiyaçları olduğunu paylaştı.

BERABER’in bir sonraki etkinliği 29 Eylül’de yaşlı hakları konusunda gerçekleşecek.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar