Eker çalışanları, ormanlık alanda çöp topladı

Eker çalışanları, ormanlık alanda çöp topladı

Eker, çevre kirliliği hakkında farkındalık oluşturmak ve çevre bilincinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Bursa Nilüfer Belediyesi’yle işbirliği yaparak bir çöp toplama etkinliği düzenledi.

Eker, Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri olan çevre kirliliği hakkında farkındalık oluşturmak, çevre bilincinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla bir çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi. 17 Temmuz 2020 tarihinde Eker Süt Ürünleri İnsan Kaynakları Departmanı tarafından; Bursa Orhaneli Yolu mevkiinde yer alan ormanlık alanda gerçekleştirilen çöp toplama etkinliğine, Bursa Nilüfer Belediyesi de eğitim ve ekipman desteği sağladı.

“İyilik için varız, iyi ki varız”

“İyilik için varız, iyi ki varız” sloganıyla düzenlenen etkinlik, Nilüfer Belediyesi Çevre Mühendisi Gül Aydın’ın gerçekleştirdiği bilgilendirme konuşmasıyla başladı. Eker çalışanlarından oluşan 20 gönüllü, maske ve eldivenlerini giyerek, özel çöp toplama aparatlarının yardımıyla 3500 m2 alanı temizledi.

Toplanan atıklar arasında, bilinçsiz piknikçilerin arkalarında bıraktığı plastik, poşet, cam, organik atıkların yanı sıra, Covid-19 dönemi nedeniyle yoğun olarak kullanılan ıslak mendil ve maskeler de yer aldı. Yoğun kirliliğe maruz kalan alandan, geri dönüşebilen ve geri dönüşemeyen olarak ayrılarak bir kamyon dolusu çöp toplandı.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar