DeFacto’dan deprem bölgesindeki kadınlara yönelik Kadınlardan Bire Bir Destek hareketi

DeFacto’dan deprem bölgesindeki kadınlara yönelik Kadınlardan Bire Bir Destek hareketi

Deprem bölgelerindeki ihtiyaca yönelik destek sağlamaya devam eden DeFacto şimdi de bölgede yaşayan kadınların günlük ihtiyaçlarını karşılamak üzere harekete geçti. DeFacto’dan alınan her kadın slip iç çamaşırı paketi için deprem bölgesine bir iç çamaşırı paketini de Sivil Toplum Kuruluşları veya İdari Kurumlar aracılığıyla ulaştıracak. Daha önce Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı himayesine alınan çocukların giyim ihtiyacını karşılayacak olan DeFacto, ‘Üretim hiç durmasın’ yaklaşımıyla da deprem bölgesindeki iş ortaklarını önceliklendirip 6,5 milyon adet ürün siparişi geçme kararı vermişti.

Eğitimden sağlığa, cinsiyet eşitliğinden ekonomik bağımsızlığa kadar tüm alanlarda kadınları desteklemenin önemine değinen DeFacto, deprem bölgesindeki kadınların acil ihtiyaçlarına yönelik “Kadınlardan Bire Bir Destek” hareketini başlattı. Bu kapsamda DeFacto, depremden etkilenen kadınların hayatlarına dokunabilmek ve şartlarını iyileştirmek için yapmış olduğu çalışmayla DeFacto mağazalarından ve online kanallar üzerinden alınan her kadın slip iç çamaşırı paketi için deprem bölgesine de bir iç çamaşırı paketini Sivil Toplum Kuruluşları veya İdari Kurumlar aracılığıyla ulaştıracak.

DeFacto deprem bölgesindeki tüm kesimlere dokunmaya çalışıyor

DeFacto, ülkeyi yasa boğan depremin ilk anından itibaren ilgili devlet kurumları, sivil toplum kuruluşları ve 15 bin DeFactolu ile tek yürek hareket ederek deprem bölgesindeki vatandaşların yaralarını sarmak için imkânlarıyla destek vermeyi sürdürüyor.

Depremin ilk günü itibarıyla deprem bölgelerine mont, parka, bot, bere, şapka, eldiven, hırka, kazak gibi kışlık giysilerden oluşan ürünleri ve 100 bin adet battaniye ve medikal maskeyi ilgili kurumların koordinasyonunda bölgeye ulaştırmıştı.  

Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yapmış olduğu protokol çerçevesinde deprem bölgesinde bakanlığın himayesindeki tüm çocukların giyim ihtiyacını bir yıl boyunca karşılayacak olan DeFacto, bölgedeki ekonomik hareketliliğin yeniden başlaması ve istihdam sürekliliği için ‘Üretim hiç durmasın’ anlayışıyla, sipariş ve tedariklerinde depremden zarar gören iş ortaklarını önceliklendirip toplamda 6,5 milyon adet ürün sipariş geçme kararı vermişti.

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar