Children International Hindistan’da eğitim için mücadele ediyor

Children International Hindistan’da eğitim için mücadele ediyor

1936 yılında kurulan Children International, Hindistan’da eğitim konusundaki engellerin aşılması için çocuklara ve ailelerine Guru Krupa Vakfı sayesinde destek oluyor.

Hindistan yönetimi tarafından yaklaşık 10 yıldır eğitime verilen önemin artmasına karşın, hâlâ çoğu çocuk eğitimini tamamlama konusunda büyük engellerle karşı karşıya kalıyor. Birçok aile, okul kıyafetleri, okula ulaşım, eğitim materyalleri ve okul ödemeleri gibi masrafları karşılamakta zorluk çekiyor. Çocuklar okula gidebilseler dahi, teknoloji yetersizliğinin, kaynak eksikliğinin var olduğu okullarda, yetersiz öğrenme ortamları, teknoloji ve kaynak eksikliği, kalabalık sınıflar, eski öğretme teknikleri, eski kitaplar ve nitelikli olmayan öğretmenler ile eğitimlerini devam ettirmek zorunda kalıyorlar.

“Children International” eğitim alanında bu büyük engelleri aşma konusunda çocuklara ve ailelerine Guru Krupa Vakfı sayesinde destek oluyor. Bu vakıf, Delhi’de bulunan sekiz kapsamlı öğrenim birimine fon sağlayarak yaklaşık bin 200 çocuğun ve gencin bilgisayar, çalışma kitabı, okuma kitabı, sanatsal materyal gibi kaynaklara ulaşmalarına yardımcı oluyor. Ayrıca bu öğrenim birimleri, yapılandırılmış öğrenme etkinlikleri ve nitelikli özel eğitim programlarıyla matematik, okuduğunu anlama ve bilim gibi temel konularda çocuklara destek sağlıyor. Sosyal ve finansal eğitim programları ise çocukların; haklar, sorumluluklar, sosyal beceriler, para ve kaynak yönetimi gibi konularda bilinçlenmelerini hedefliyor.

Ana odak eğitim

Eğitim, çocukların yoksulluk döngüsünü kırmalarına yardımcı olma konusunda Children International’ın ana odak noktalarından biri. Ortaöğretimin tamamlanmasını başarı için çok önemli gören bu vakfın, ulaştığı öğrencilerin okul ücretlerini, okul kıyafetlerini, kaynaklarını ve burslarını karşılayarak çocuk dostu öğrenme ortamlarında onlara akademik destek vermesinin sebebi de bu. Öğrenme birimleri Delhi’deki çocukların eğitimi konusunda, yoksulluktan arınmış bir gelecek inşa edebilmeleri için başarılı olmalarına yardımcı olacak oldukça güzel bir araç durumunda.

Guru Krupa Vakfı, Children International’ın Hindistan’daki eğitim programlarını çok uzun zamandır destekliyor. Vakıf, uzun yıllar Children International’ın erken çocukluk gelişim programına fon sağlıyor ve bu yıl sekiz öğrenme birimini finanse ettiği ikinci yıl.

International Children’ın Eğitim Program Koordinatörü Jacob Holland: “Guru Krupa Vakfı’nın Hindistan’daki yoksul çocuklara eğitim engellerini aşmalarına yardım etme konusundaki kararlılığından ilham alıyoruz. Onların finansal destekleri programımız içindeki çocuklara ve gençlere daha fazla eğitim kaynağı sağlamamıza olanak sağlıyor ve bu eğitimlerin çocuklar üzerindeki pozitif etkilerini şimdiden görüyoruz. Çocuklar, temel konularda yetkinliklerini geliştiriyor, öğrenme merkezlerinde kendilerine sunulan tüm araç ve kaynaklardan yararlanıyor. Bunu görmek muhteşem” diyor.

Children International neler yapıyor?

1936’da Bethlehem ve Kudüs’teki kadınlara, çocuklara ve ailelere yiyecek sepetleri sağlamak için kurulan Children International, son 10yıl boyunca, yaptıkları işlerden gerçekten olumlu sonuçlar almaları sebebiyle programa çocuklar için bir yetimhane ve kıyafet bağışları dahil etmek üzere genişledi. Yaşam becerileri, üreme sağlığı, mesleki fırsatlar ve kariyer danışmanlığı eğitimi içeren ilk gençlik programları 1999 yılında başladı.2016 yılında yeni bir görünüm ve program stratejisi başlatarak, ulaştıkları her çocuğun sağlıklı, eğitimli, istihdamlı olması için çalıştılar ve bu çocukları yoksulluk döngüsünü kırmak için yetkilendirdiler. Amaçlarının yoksulluğu bitirmek ve bunun büyük bir hedef olduğunun farkında olduklarını söyleyen Children International “Bütün değişiklikler bir kişiyle başlar. Hepimiz bir araya geldiğimizde, büyük değişim oluyor. biz buna (her) bir’in gücü diyoruz” diyerek seslerini tüm dünyaya duyurmak istiyor. 10 ülkede 1 milyondan fazla çocuğun hayatına dokunan Children International’ın global olarak kurduğu 70’ten fazla merkezi sayesinde çocuklar tıp merkezlerine, kütüphanelere, oyun alanlarına ve daha fazlasına erişebiliyor.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar