ChangemakerXchange programı sosyal girişimciler için 2019 başvurularını açtı

ChangemakerXchange programı sosyal girişimciler için 2019 başvurularını açtı

80’den fazla ülkeden 600’den fazla sosyal girişimcinin yer aldığı, Ashoka ve Robert Bosch Vakfı desteğiyle gerçekleşen ChangemakerXchange Programı, yeni sosyal girişimciler için global başvuru programlarını açtı.

Yenilikçi genç sosyal girişimciler için uluslararası sosyal girişimcilik ağına katılım ve daha pek çok imkân sunan ChangemakerXchange, beş günlük özel programı için başvuruları kabul ediyor. Çeşitli ülkelerde doğayla iç içe, özel mekanlarda oldukça farklı bir deneyim sunacak olan programda 600’den fazla sosyal girişimciyle birlikte bağlantı kurma ve iş birliği yapma şansının yanında sistem değişikliği, kişisel gelişim ve sosyal fayda artırma konularında oturumlar gerçekleşiyor. Şu anda Etiyopya, Nijerya, Berlin, Köln, Hangzhou ve Barselona olmak üzere altı farklı bölgede global başvurular açık. Türkiye’den Yuvarla (Emre Danacı), Impact Hub İstanbul (Semih Boyacı), Biryudumkitap (Alparslan Demir), KODA (Mine Ekinci) gibi sosyal girişimler daha önce bu programda yer aldı.
 9 – 13 Mayıs’ta Berlin’de, 20 – 24 Mayıs’ta Etiyopya’da ve 29 Mayıs – 2 Haziran’da Barselona’da gerçekleşecek programlara 18 – 30 yaş arasında kurucusu ya da kurucu ortağı, yöneticisi ya da eş yöneticisi olduğu sosyal girişimlerle Türkiye’deki genç girişimciler başvurabiliyor. Başvuru sahibinin iyi derecede İngilizce konuşabilmesi gerekiyor. Diğer bütün detaylar, program temaları ve başvuru şartları başvuru formunda yer alıyor. Başvurular, 18 Şubat 2019 01.00’de son bulacak.


Başvurular http://changemakerxchange.com/apply/ adresinden yapılıyor.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar