Biryudumkitap pasajları artık sesli!

Biryudumkitap pasajları artık sesli!

Abonelerine her sabah kitap pasajları gönderen Biryudumkitap, hayat geçirdiği yeni proje kapsamında, pasajları seslendirmeye başlıyor.

2015 yılında Alparslan Demir tarafından hayata geçirilen bir sosyal girişim olan Biryudumkitap, her sabah abonelerine 5 dakikalık kitap pasajları göndererek insanlarda okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen bir platform. Türkiye’de kitap okumaya ayrılan sürenin bir dakika olduğunu belirten Demir, Biryudumkitap sayesinde, bu süreyi 5 dakikaya çıkarmayı amaçladığını ifade ediyor.

Kurulduğu günden bu yana, abonelerine pek çok sayıda pasaj gönderimi yapmış olan girişim, yeni yılın gelmesiyle birlikte 250 bini aşkın faydalanıcıyla başladığını duyurdu ve abonelerinle bir yeni haber daha paylaştı.

Daha öncesinde Anlatan Eller ile #KitaplarEngelTanımaz projesini gerçekleştirerek işitme engelli bireyleri kitapla buluşturan Biryudumkitap, sesli pasaj uygulamasıyla da hem kitapseverlere ulaşmayı hem de engeli bireyler için bir hizmet sağlamayı amaçlıyor.

Okurlarına sunduğu Sesli Pasaj uygulamasıyla, ünlü yazarların kitaplarının seslendirileceği platform aynı zamanda engelli bireylerin de rahatlıkla kullanabileceği bir platform olacak.

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar