Biryudumkitap artık Chrome’da!

Biryudumkitap artık Chrome’da!
Biryudumkitap, Chrome eklentisi sayesinde daha fazla kişiye ulaşarak okunurluluğu arttırmayı hedefliyor.
Geçtiğimiz aylarda 2.yılını kutlayan Biryudumkitap, Chrome eklentisini duyurdu. Biryudumkitap, Chrome eklentisi sayesinde birçok kullanıcıya ulaşarak kişilerde okuma bilinci yaratmayı amaçlıyor. 250 bin aboneye ulaşan Biryudumkitap, Chrome eklentisiyle açılan her sekmede bir alıntı cümlenin paylaşıldığını bildirdi.
Biryudumkitap tarafından yapılan araştırmaya göre her bir Chrome kullanıcısının yaklaşık olarak 150 sekme açtığı tespit edilmiş. Bunun üzerine Chrome eklentisi hazırlayan Biryudumkitap, açılan her sekmede yer alacak kısa cümleler ile kişilere okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçlıyor.
Biryudumkitap’ın CTO’su Enes Çakır,  “Eklenti yayına alındıktan 12 saat sonra 6235 defa indirildi ve 60.000’den fazla çoğul gösterim yapmayı başardı. TÜİK verilerine göre Türkiye’de kitap okumaya ayrılan süre günde 1 dakika. Gönderdiğimiz pasajlarla bu süreyi 5 dakikaya çıkarmayı hedeflerken, bu eklenti sayesinde, oldukça basit bir yöntemle sosyal fayda hedefimizi de büyütüyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Geçen yıl Bilgi Üniversitesi tarafından Genç Sosyal Girişimciler ödülünü almaya hak kazanan Biryudumkitap, 5 yıldan bu yana da QNB Finansbank Geleceğin Patronları yarışmasında finale kalmayı başaran tek sosyal girişim olmuştu.

1 comment

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

1 Comment

En Son Makaleler

Videolar