BERABER’de çevre hakları konuşuldu

BERABER’de çevre hakları konuşuldu

AB Türkiye Delegasyonu tarafından hayata geçirilen Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın farklı hakları ele alan serisi BERABER’in  12 Ekim’deki buluşmasında çevre hakları konuşuldu.

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın hayata geçirdiği BERABER, çevre hakları çerçevesinde var olan mevcut sorun ve çalışmaları, bu çalışmalar sırasında kullanılan stratejileri ve uygulamaları gerçekleştirmek için gereken ihtiyaçları konuşmak amacıyla 12 Ekim Pazartesi günü, bu alanda çalışan sivil toplum örgütlerinden temsilcileri, aktivistleri ve gönüllüleri bir araya getirdi.

Çevre hakları konusunda neler yapılıyor?

Buluşmada katılımcılar, “Mevcut sorunları çözmek için nasıl çalışmalar yürütüyorsunuz? Bu çalışmalarda kullandığınız yol, yöntem ve stratejiler neler?” soruları etrafında görüşlerini ve deneyimlerini paylaştı. Buna göre stratejiler ve yapılan çalışmalar arasında; savunuculuk, gönüllülük, eğitim düzenleme, imza kampanyaları oluşturma, aktivizm, kamu spotları yayınlama, raporlama, farkındalık ve kapasite geliştirme çalışmaları olduğu belirtildi. Bu çalışmaları gerçekleştirirken en çok finansal desteğe, gönüllülere, nitelikli insan kaynağına, bu alanda faaliyet gösteren ağlara ve yerel yönetim desteğine ihtiyaç olduğu vurgulandı.

BERABER’in bir sonraki etkinliği 27 Ekim’de hayvan hakları konusunda gerçekleşecek.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar