Amasyalı çocuklar geleceği kodladı

Amasyalı çocuklar geleceği kodladı

Garanti Bankası’nın Bahçeşehir Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirdiği Garanti ile Geleceği Kodla’nın 2019 yılındaki dördüncü durağı Amasya oldu.

Garanti ile Geleceği Kodla projesinin 2019 yılındaki dördüncü durağı olan Amasya’da, öğretmen eğitimlerinin ardından öğrenci eğitimleri 20 – 21 Nisan tarihlerinde yapıldı.

Garanti Bankası’nın Bahçeşehir Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirdiği “Garanti İle Geleceği Kodla’nın Amasya’daki eğitimlerine ilkokul üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri katıldı. Çocuklar, zengin eğitim materyalleri ve birebir mentorluk alabildikleri eğitmenler eşliğinde bir probleme farklı çözüm yolları geliştirmeyi keşfettiler. Aynı zamanda algoritmik düşünce yapısını kullanarak hayal ettiklerini somutlaştırmanın yolları olduğunu deneyimlediler. Bunun yanı sıra, eğitim alan çocukların velileri ise “Aile İçi Etkili İletişim” temalı seminere katılarak fayda sağladılar. 

2018 yılında kapsamı genişletilerek öğretmen eğitimlerinin de dahil edildiği projede, Amasyalı öğretmenler de sınıflarında proje kapsamındakine benzer uygulamaları hayata geçirebilecek bilgi birikimine sahip oldular.

Dijital okuryazarlığın artık temel bir beceri olarak kabul edildiği günümüzde, genç nesillere bu alanda katkı sağlamayı hedefleyen faaliyetlere son derece önem verdiklerini belirten Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer; “Nitelikli eğitim, Garanti Bankası’nın toplumsal değer yaratma anlayışı çerçevesinde uzun yıllardır önceliklendirdiği ve büyük bir motivasyonla çalıştığı alanların başında geliyor. Dijital dönüşümü temel stratejisi kabul eden bir kurum olarak, genç nesillerin de dijital okuryazarlık oranını artıracak öncü ve yenilikçi çalışmalara imza atmayı önemsiyoruz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz Garanti ile Geleceği Kodla projemizin dördüncü yılında da Türkiye’nin farklı coğrafyalarından birçok çocuk ve ailelerine ulaşacak olmaktan ve öğretmenlerimizin katılımıyla projenin sosyal faydasını arttıracak olmaktan son derece mutluluk duyuyoruz. Hedefimiz, yeni neslin proje kapsamındaki kazanımlarını içselleştirmesi ve dolayısıyla teknolojiyi faydaya dönüştürerek geleceğe yaratıcı adımlar atmasını sağlamak” dedi.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar