ALİKEV ile adımlar eğitime destek için atılıyor

ALİKEV ile adımlar eğitime destek için atılıyor

Ali İsmail Korkmaz’ın yarım kalan düşlerini hayata geçirmek üzere kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı, 8 Kasım 2020 Pazar günü 15K, 10K ve 5K etapları sanal olarak gerçekleşecek.

Toplumsal barış ve eşitliğin var olduğu, insan-doğa ilişkileri de dâhil olmak üzere her türlü eşitsiz ilişkiden arınmış bir dünyayı, gençliğin katılımıyla kurarak Ali İsmail’in düşlerindeki özgür dünyayı hayata geçirmek misyonuyla kurulan Ali İsmail Korkmaz Vak fı (ALİKEV), Emel Anne ve tüm gönüllüleriyle birlikte 42. İstanbul Maratonu’nda eğitime katkı için koşuyor.

Pandemi önlemleri nedeniyle bu yıl 15K, 10K ve 5K etapları sanal olarak gerçekleşecek maratonun, 42K etabı ise sınırlı sayıda katılımcıyla koşulacak. ALİKEV, bu yıl sanal gerçekleşecek üç etapta dünyanın farklı yerlerindeki gönüllüleriyle buluşacak, adımlarını gençlerin eğitimi için atacak.

“Adımlarımız her yerde olacak”

Pandemi süreciyle birlikte dünyadaki eşitsizliklerin derinleşmeye başladığını, ekonomik ve sosyal krizlerin toplumları etkilediğini söyleyen Emel Anne, “Bu süreçte en çok etkilenen kesimlerin başında gençler geliyor. İçinde bulunduğumuz dönemi ancak dayanışma ve bir araya gelerek atlatabileceğimize inanıyoruz. Bu sene de İstanbul Maratonu’nda gençlerin eğitimlerine destek olmak için adımlarımızı atacağız. Yeniden onlarca gencin düşlerini gerçek kılmak için güçlerimizi birleştireceğiz. Belki bu sene yan yana olamayacağız ama #AdımlarımızHerYerde olacak. Sizler de 8 Kasım 2020 Pazar günü dilediğiniz yerde adım atarak Ali İsmail’in ve onlarca gencin düşlerindeki dünyayı kurmamıza destek verebilirsiniz” dedi.

ALİKEV ile birlikte koşmak için kosu.alikev.org adresinden kayıt olabilir ve adımlarınızı dilediğiniz yerde atarak gençlerin eğitimlerine destek olabilirsiniz.

Kerem Efendioğlu
ADMINISTRATOR
PROFİL

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar