Şefkateli Mağazası’na öğrencilerden destek

0

Eyüpsultan Belediyesi tarafından hayata geçirilen Şefkateli Mağazası sosyal sorumluluk projesine ortaokul öğrencilerinden destek geldi.

Eyüpsultan Belediyesi’nin hayata geçirmiş olduğu Şefkateli Mağazası projesi kapsamında hayırsever ve gönüllü vatandaşlar, yardıma muhtaç kişilere uzanarak, onların eksiklerini gidermek için yardımda bulunuyorlar. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olan Şefkateli Mağazası, ihtiyaç sahibi bireylerin durumlarını müdürlüğe bildirmesinin ardından yapılan araştırmalar sonucunda ihtiyaç sahibi bireyler bu hizmetten faydalanabiliyor.

Durumlarını bildiren ihtiyaç sahibi bireyler, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü‘nden gönderilen sosyolog ve psikologlar tarafından değerlendiriliyor. Değerlendirmenin ardından, aileler ya da bireyler Şefkateli Mağazası‘ndan faydalanmaya başlayabiliyorlar. İhtiyaç sahibi bireyler, yardımseverlerin yaptığı yardımlarla hizmet vermeye devam eden Şefkateli Mağazası‘ndan, edindikleri giyim kartı ile 3 ayda bir kıyafet ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

Şehit Murat Taş Ortaokulu öğrencilerinden Şefkateli Mağazası projesine malzeme yardımı

Şehit Murat Taş Ortaokulu tarafından başlatılmış olan sosyal sorumluluk projesi kapsamında da öğrenciler, Şefkateli Mağazası‘na gönderilmek üzere ihtiyaç sahipleri için birçok malzeme toplandı. Öğrencilerin ve velilerin destek verdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Şefkateli Mağazası’na 40 koli malzeme desteği yapıldı. Koli içerisinde yardıma muhtaç bireylerin ihtiyaçlarını karşılayacak kazak, atkı, bere, eldiven, mont, pantolon, gömlek, oyuncak ve kırtasiye malzemelerinin bulunduğu belirtildi.

Okuldaki birçok öğrencinin katılımıyla gerçekleşen sosyal sorumluluk projesi ile ihtiyaç sahiplerine malzeme yardımında bulunduklarını belirten Şehit Murat Taş Ortaokulu Selahattin Özdemir, “Sen Üşüyorsan Ben Uyuyamam” projesi kapsamında okulumuzda böyle bir faaliyet gerçekleştirdik. Velilerimiz ve öğrencilerimiz oldukça duyarlı davrandılar.Sosyal sorumluluk çalışmalarını arttırırsak çocuklarımız da iyiliğin tadına varır. İnşallah arkadan çok daha güzel bir nesil gelir ve birbirlerine sahip çıkarlar.” ifadelerinde bulundu.

Eyüpsultan Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve yardımseverler tarafından pek çok ihtiyaç sahibi bireye ulaşmayı başarmış bir proje olan Şefkateli Mağazası 2017 yılı içerisinde, toplanan 93 bin 179 parça giyim eşyası ile 23 bin 246 kişiye yardım eli uzatıldı.

Yardımsever ve gönüllüler aracılığıyla toplanan eşyalar, çocuk, bayan ve erkek olmak üzere ayrılıyor. Ayrılan kıyafetler yıkanıp ütülendikten sonra da Şefkateli Mağazası etiketleri takılarak ihtiyaç sahipleri bireylerle buluşmak üzere reyon ve raflara konuluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.