İyilik Paylaş ile bağışların hediye olsun!

0

İyilik Paylaş, hediyeleşme yerine insanları bağışa yönelten bir sosyal bağış platformu. Sertaç Taşdelen ve Şevin Ballıkta tarafından kurulan bu sosyal girişimi bu yazımızda detaylıca inceledik.

2014 yılında kurulan sosyal bir bağış platformu olan İyilik Paylaş girişimi, basitçe anlatmak gerekirse, doğum gününüzde hediye almak yerine belirli STK’lara bağış yapabileceğiniz, herkes tarafından kullanılabilecek basit bir sisteme sahip bir platform.

İnternette gerçekleşen bağışlara yeni bir soluk kazandıran bu sosyal girişim Fonzip entegrasyonuyla da desteklenmekte. Böylelikle sisteme üye olmadan, kolaylıkla kredi kartıyla bağış yapmanızı sağlayan bir sistem.

İyilik Paylaş platformuyla doğum günlerinizde hediye almak yerine, bir kampanya başlatarak birçok STK’ya yardım da bulunabiliyorsunuz. Bu ve bunun gibi girişimlerle internetteki bağış ekosistemini genişleten platformlar, STK’lara olan bağış oranlarını da arttırmaya devam ediyorlar.

İyilik Paylaş platformunda bağış yapmak

Sertaç Taşdelen ve Şevin Ballıkta tarafından hayata geçirilen İyilik Paylaş platformu, kurulduğu yıldan bu yana yürüttükleri 26 farklı kampanya ile, STK’lara 120 bin TL’de bağışta bulundular. Platform aracılığıyla bağış yapmak isteyen kişiler, öncelikle siteye kayıt olup bir kampanya başlatıyorlar. Başlattığınız kampanyanın, kampanya hedeflerini belirledikten sonra 7 sivil toplum kuruluşundan birini seçtikten sonra bağışlarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Platform kar amacı gütmeyen ve gönüllülük esası içeren bir girişim. Yapılan bağışlardan herhangi bir kar amacı gütmeyen İyilik Paylaş platformu, kullanıcılara kolay bir bağış sistemi de sunuyor. Toplum olarak severek yaptığımız bir kavram olan hediyeleşmek, bu platform sayesinde toplumda ihtiyacı olan kişilere bağış yapabileceğimiz bir kavrama dönüşüyor.

Hediye seçme için harcanacak emek ve maddi kaynak problemini ortadan kaldıran bu girişim ile zamanınızdan tasarruf ederken, toplumda ihtiyacı olan kişilere de maddi kaynak oluşturabiliyorsunuz.

Platform hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve STK’lara bağışta bulunmak istiyorsanız İyilik Paylaş’ın facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.