Yalnız Değilsin projesiyle depremzedelere ücretsiz psikolojik destek

<strong>Yalnız Değilsin projesiyle depremzedelere ücretsiz psikolojik destek</strong>

Türkiye’nin online sağlık platformlarından DoktorTakvimi, depremzedelere ücretsiz psikolojik danışmanlık sağlamak üzere Yalnız Değilsin projesini başlattı. Proje kapsamında depremzedelere psikolojik destek vermek isteyen gönüllü uzmanlar, profillerini ücretsiz oluşturarak bilgilerini depremzedelerle paylaşabiliyor. 

Hastalar, hasta yakınları ve sağlık araştırması yapan kullanıcılar ile sağlık profesyonellerini bir araya getiren, Türkiye’de en çok kullanılan özel sağlık randevusu alma uygulaması DoktorTakvimi, depremzedelere ücretsiz psikolojik danışmanlık vermek üzere gönüllü uzmanları bir araya getirdiği Yalnız Değilsin projesini hayata geçirdi.

Proje kapsamında DoktorTakvimi’nin sisteminde halihazırda profili olan uzmanlar, gönüllü olmak istediklerine dair bir form dolduruyor. Form onaylandıktan sonra ihtiyaç dahilinde depremzedelerin kendileriyle iletişime geçebilmesi için listede yer alıyor. Kaydı olmayan uzmanların ise öncelikle DoktorTakvimi’nde ücretsiz profil oluşturmaları gerekiyor. Profilleri ve sertifikaları onaylanan uzmanlar, gönüllülük formunu dolduruyor ve onay alırlarsa listelenebiliyorlar.

Ücretsiz psikolojik danışmanlık almak isteyen depremzedeler www.doktortakvimi.com/depremzedeler-icin adresine girerek listelenen uzmanları görebiliyor ve istediğini seçebiliyor.

Platformda doktorların yanında konuştukları dil, online ya da yüz yüze görüşme seçenekleri, telefon numaraları ve mail adresleri yer alıyor. Görüşmeler uzmanların ve danışanların belirlediği yöntemle gerçekleşiyor.

Gönüllü uzmanların bilgileri tek platformda listeleniyor
Konuyla ilgili açıklama yapan DoktorTakvimi Türkiye Ülke Müdürü Hakan Türkoğlu, “Yaşadığımız felaketin ardından DoktorTakvimi olarak ilk etapta bölgede acil ihtiyaçların giderilebilmesi adına globalin desteğiyle elimizden geleni yaptık. Sonrasında ise hızlıca daha geniş kapsamlı bir proje için hazırlıklara başladık ve Yalnız Değilsin projesini hayata geçirdik. Projemiz kapsamında depremzedelere psikolojik destek vermek isteyen gönüllü uzmanların bilgilerini tek bir platformda listeliyoruz. Depremden etkilenen ve destek almak isteyen vatandaşlarımız ücretsiz istedikleri uzmana ulaşabilecek” dedi.

DoktorTakvimi’nde kayıtlı olmayan uzmanların/doktorların ücretsiz profil açabileceği link:
https://www.doktortakvimi.com/kayit-doktor
 
DoktorTakvimi’nde kayıtlı olan uzmanların/doktorların üye formuna ulaşabileceği link:
https://www.doktortakvimi.com/depremzedeler-icin/yardim-edin

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar