Ülkem Okuyor projesi desteklerinizi bekliyor

Ülkem Okuyor projesi desteklerinizi bekliyor

Ülkemizdeki kitap okuma oranını, dayanışmayı ve doğaya saygıyı artırmayı amaçlayarak yola çıkan Ülkem Okuyor girişimi bu hedeflerine ulaşabilmek için desteklerinizi bekliyor.

Abonelik modeliyle çalışan bir sosyal kitap kulübü olarak da nitelendirebileceğimiz Ülkem Okuyor, kulübe abone olanlara abonelik süresi boyunca her ay 1 ya da 2 kitap gönderiyor. Abone başına ise yine her ay 1 kitap kurulacak olan taşra kütüphaneler için askıya alınıyor. Her üç aylık abonelik içinse abonenin adına bir ağaç dikiliyor. Böylelikle aboneler hem kendine hem de doğaya fayda sağlayabiliyor.

Girişimin kurucu ortaklarından Hasan Türk‘ün Ülkem Okuyor projesine yönelik açıklaması şöyle: “Ülkemizde hayatı boyunca bir kitap dahi okumayan insanlar var. Kimi zaman bulamıyor, kimi bahane buluyor, çoğunu televizyon ve cep telefonları esir alıyor, bazılarının ise hevesi var ama okuyacak kitabı yok. Biz de hevesi olmayana heves, imkanı olmayana imkan yaratacak sistemimizi kurguladık. Bunu yaparken de doğayı es geçmeden, nerede yaşadığımızı unutmadan, sistemimize fidan bağışını da entegre ederek 360 derece faydaya ulaştık.

Beş yılda 140 bin kitap, 120 taşra kütüphanesi, 20 bin ağaç ve 30 dakika günlük ortalama okuma süresine erişmeyi hedefleyen girişimin açtığı kitlesel fonlama kampanyasına ve detaylarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ülkem Okuyor – Fongogo

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar