Türk Eğitim Derneği Tam Eğitim Bursu sınav başvuruları devam ediyor!

Türk Eğitim Derneği Tam Eğitim Bursu sınav başvuruları devam ediyor!

Türk Eğitim Derneği’nin maddi zorluklar yaşayan fakat başarılı olan öğrenciler için hazırladığı Tam Eğitim Bursu sınavı, 24 Şubat 2018’de yapılacak.

Türk Eğitim Derneği tarafından, 2003-2004 öğrenim yılında başlatılan “Tam Eğitim Bursu”  (TEB) ile ekonomik yetersizlik yaşayan fakat başarılı bir eğitim hayatına sahip öğrencilere burs imkanı sağlanıyor. Tam Eğitim Bursu kapsamında öğrenciler, eğitim, servis, yemek, giyim, kitap-kırtasiye ihtiyaçlarını, lisans eğitimleri bitene kadar dernekten aldıkları burs aracılığıyla sağlıyorlar. Burs yardımı yapan dernek aynı zamanda, “Tam Eğitim Bursu” almaya hak kazanan öğrencilerinin Türk Eğitim Derneği okullarında eğitim görme konusunda destek sağlıyor.

2004 yılından bu yana her yıl gerçekleşen “Tam Eğitim Bursu” sınavı bu yıl, 24 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da TED okullarının bulunduğu 35 farklı il ve ilçede gerçekleştirilecek. Sınava katılmak isteyen öğrenciler ise TED‘in websitesine girerek 11 Şubat 2018 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir.

TED tarafından gerçekleştirilen sınavda başarılı 186 öğrenci, ortaokuldan lisans eğitimlerinin bitişi tarihine kadar burs alma hakkını kazanacaklar. Öğrencilerin eğitim ücreti, kitap-kırtasiye, okul kıyafeti giderleri, yemek-servis ücretleri ve yatılı eğitim alması halinde pansiyon giderleri dernek tarafından sağlanan burs kapsamında karşılanmasının yanı sıra, öğrencilere cep harçlığı da verilecek.

Tam Eğitim Bursu sınavı için başvuru koşulları

Sınava başvuracak adayların;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,
  • 2017-2018 öğretim yılında 4, 5 ve 8’inci sınıfa devam ediyor olması,
  • 5 ve 8’inci sınıf öğrencilerinin, “bitirdiği sınıfa ait yılsonu karnesinde” (2016-2017 öğretim yılına ait, haziran ayında alınmış olan karnede), yıl sonu başarı ortalamasının 85 ve üzerinde olması,
  • Ailesinin aylık toplam gelirinin 4.500 TL’den düşük olması ve ekonomik koşulları itibariyle maddi desteğe ihtiyaç duyması gerekiyor.

Ayrıca, Türk Eğitim Derneği’ne bağlı okullarda öğrenimini sürdüren öğrenciler sınava başvuramıyor.

TED Tam Eğitim Bursu Sınavının gerçekleşeceği okullar

TED Adana Koleji, TED Afyon Koleji, TED Alanya Koleji, TED Aliağa Koleji, TED Ankara Koleji, TED Antalya Koleji, TED Atakent Koleji, TED Batman Koleji, TED Bodrum Koleji, TED Bursa Koleji, TED Çorum Koleji, TED Denizli Koleji, TED Diyarbakır Koleji, TED Ege Koleji, TED Elazığ Koleji, TED Eskişehir Koleji, TED Gaziantep Koleji, TED Hatay Koleji, TED Isparta Koleji, TED İzmir Koleji, TED Karabük Koleji, TED Kayseri Koleji, TED Karadeniz Ereğlisi Koleji, TED Kocaeli Koleji, TED Konya Koleji, TED Konya Ereğli Koleji, TED Malatya Koleji, TED Mersin Koleji, TED Polatlı Koleji, TED Rönesans Koleji, TED Samsun Koleji, TED Sivas Koleji, TED Şanlıurfa Koleji, TED Trabzon Koleji, TED Zonguldak Koleji.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar