Toyi Etki Direktörü Gizem Kendik Önduygu uluslararası 2022 Meaningful Business 100 listesine seçildi

Toyi Etki Direktörü Gizem Kendik Önduygu uluslararası 2022 Meaningful Business 100 listesine seçildi

Çocukların hayatlarını daha oyuncu ve sürdürülebilir hale getirmek için çalışan Toyi’nin Etki Direktörü Gizem Kendik Önduygu Uluslararası 2022 Meaningful Business 100 listesine seçildi.

Küresel bir ağ olan Meaningful Business, her sene karlılık ve büyümeyle beraber bir amaç doğrultusunda Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na hizmet eden en etkili şirket liderlerini seçiyor. Dünyada plastiğin en yoğun kullanıldığı endüstrilerinden biri olan oyuncak endüstrisini daha kapsayıcı ve sürdürülebilir hale getirmeye çalışan ve çocuklar için sürdürülebilir oyuncak alternatifleri sunan Toyi’nin Etki Direktörü Gizem Kendik Önduygu 2022 yılı için seçilen 100 etkili lider arasında yer aldı.

Bu sene dördüncüsü düzenlenen Meaningful Business Ödülleri için içlerinde etki ekosisteminin önemli isimlerinin yer aldığı 24 kişilik jüri, 80 ülkeden gelen 750 adaylığı değerlendirdi. Yapılan değerlendirmede, sunduğu sürdürülebilir oyun anlayışıyla İklim Krizi, Nitelikli Eğitim, Sorumlu Tüketim ve Üretim maddelerine katkı sağlayan Toyi Etki Direktörü Gizem Kendik Önduygu 2022 yılının en etkili 100 liderinden biri seçildi.

Meaningful Business Kurucusu ve CEO’su Tom Lytton-Dickie, Meaningful Business’ın bu seneki ödülleri hakkında; “Gizem Kendik Önduygu’yu bu seneki MB100 listesi içerisinde yer aldığı için tebrik ediyorum. MB100 listesine seçilen tüm liderleri herkes için bir ilham ve umut kaynağı olarak görüyoruz. Onlar yaptıkları işlerle sadece şirketlerini büyütmüyorlar, aynı zamanda dünyanın en önemli sorunlarıyla mücadelede öncü oluyorlar.” dedi.

Meaningful Business ana sponsoru EY Global Girişimciler Lideri ve jüri üyesi Stasia Mitchell, “Bugünün en inovatif liderlerinin etki ve amaç odaklı, uzun vadede dünya için pozitif etki yaratmaya çalışan liderler olduğuna inanıyorum. Bu listeye seçilen her bir lider de bunun en iyi örneğini oluşturuyor” yorumunda bulundu.

“Oyuncak sektörünü daha kapsayıcı hale getirmek için çalışıyoruz”

Toyi Etki Direktörü Gizem Kendik Önduygu ise ödülle ilgili olarak “Toyi hem çocukların dünyasında sürdürülebilir alışkanlıkları yaygınlaştırmak için hem de oyuncak sektörünü daha kapsayıcı ve sürdürülebilir hale getirmek için çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmaların küresel ölçekte etki yaratması onur verici. Önümüzdeki dönemde daha katılımcı, daha oyuncu ve daha sürdürülebilir bir oyuncak ekosistemi için komünitemizle birlikte düşünmeye, çocuk ve iklim alanındaki sorunların çözümü için birlikte hareket etmeye ve çözüm üretmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

12 yıllık sivil toplum, sosyal girişimcilik ve uluslararası kalkınma alanlarında çalışan Gizem Kendik Önduygu Toyi’nin kurucu üyelerinden ve Etki Direktörlüğü görevini üstleniyor. Toyi’nin Sürdürülebilir ve Oyuncu Bir Gezegen, Her Çocuk için Oyun Hakkına Erişim ve Katılımcı İş Modelleri alanlarındaki etki çalışmalarına liderlik ediyor. Gizem aynı zamanda bu senenin başında Euclid Network tarafından düzenlenen ve sosyal girişimcilik dünyasının en etkili kadın liderlerini ödüllendiren Top 100 Women in Social Enterprise listesine seçilmişti.

Kerem Efendioğlu
ADMINISTRATOR
PROFİL

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar