Tohum Otizm Vakfı’ndan Runatolia Maratonu için çağrı

Tohum Otizm Vakfı’ndan Runatolia Maratonu için çağrı

Türkiye’nin en önemli koşu organizasyonlarından biri olan Runatolia Uluslararası Antalya Maratonu, bu yıl 15’inci kez düzenleniyor. Tohum Otizm Vakfı, 1 Mart 2020 Pazar günü gerçekleştirilecek maratonda bağışçılarını otizmli çocukların eğitimine destek için koşmaya davet ediyor.

Tohum Otizm Vakfı’nın bu yıl 6’ncı kez katıldığı Runatolia Maratonu’nda, farklı firmaları temsil eden ve bireysel gönüllü koşucular; koşarak veya yürüyerek, adımlarını otizmli çocuklar için atacak. Gönüllü katılımcılar, maratonun öncesinde ve sonrasında sosyal çevresinden topladığı bağışlarla da Tohum Otizm Vakfı okulunda eğitim almayı bekleyen otizmli çocukların eğitimine katkı sağlayabilecek.

2019’da gerçekleştirilen maratonda altı kurumsal takım ve 176 sporsever ile yer alan Tohum Otizm Vakfı, bu yılda aralarında Türkiye’nin önemli kurumsal firmalardan gelen takımlarından da bulunduğu yüzlerce sporsever ile katılacak. Sivil toplum örgütlerinin büyük ilgi gördüğü maratonda, sporseverler vakıf adına, otizmli çocukların eğitimine destek için koşacak.

2014 yılında bu yana organizasyonda yer alan Tohum Otizm Vakfı, bugüne kadar farklı meslek gruplarından 3 bin 246 gönüllü sporcu ile 40 bin 282 bağışçıya ulaştı. Bunlardan elde edilen bağış ile 150 otizmli çocuğun eğitime ulaşması sağlandı. Bu yıl da Tohum Otizm Vakfı Okulu’nda eğitim almayı bekleyen en az 10 otizmli çocuğun bir yıllık eğitim masraflarının karşılanması hedefleniyor.

“Herkesi otizmli çocuklar için koşmaya davet ediyoruz”

Otizmin bilinen tek çaresinin, erken tanı ile yoğun ve sürekli eğitim olduğuna dikkat çeken Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer, “Bugün, dünyada her 59 çocuktan biri otizm riski ile doğuyor. Bu rakam her yıl artış eğilimi gösteriyor. Runatolia Maratonu’nda koşarak hem otizm konusunda farkındalık yaratabilir hem de otizmli çocuklarımızın eğitimi için bağış toplayabilirsiniz. Tüm sporseverleri Runatolia Maratonu’nda yanımızda olmaya davet ediyoruz.” dedi.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar