TOÇEV, risk altındaki çocuklar için sempozyum düzenliyor

TOÇEV, risk altındaki çocuklar için sempozyum düzenliyor

TOÇEV, düzenleyeceği “Çocuk Hakları Perspektifinden Türkiye’deki Risk Altındaki Çocuklar Sempozyumu” ile ülkemizin en önemli sorunlarından birine dikkat çekmeye hazırlanıyor. 18 Mart’ta Kadir Has Üniversitesi’nde yapılacak olan sempozyuma, çocuklarla ilgili birçok konuda çalışmalar gerçekleştirmiş önemli isimler katılacak.

İki oturum halinde yapılacak sempozyumda, çalışan çocuklar, çocuk istismarı, suça sürüklenen çocuklar, eğitim dışı kalan çocukların eğitimi gibi konuların üzerinde durulacak. 25. yılını kutlayan TOÇEV’in kurucusu Ebru Uygun da 25 yıl boyunca çocukların eğitim görmesi adına yaptığı çalışmaları paylaşacak. Ayrıca, öğleden sonraki oturumda yapılacak “Çocuk Hakları Perspektifinden Çalışan Çocuklar” ve “Risk Altındaki Çocuklar” iki ayrı panelle de sorunlar derinlemesine ortaya konularak çözüm yolları tartışmaya açılacak.

Panellerin ardından ikinci gün yapılacak çalıştay ile devam edecek. Akademisyenler, kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve çeşitli uluslararası kurumlardan gelen isimlerin katılacağı çalıştay sonunda hazırlanacak çözüm önerilerini içeren rapor ilgili kurum ve kuruluşlara sunulacak.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar