TikTok, İBB, Maltepe Belediyesi ve ÇSÇ Vakfı’ndan Çevre Günü’ne özel kampanya

TikTok, İBB, Maltepe Belediyesi ve ÇSÇ Vakfı’ndan Çevre Günü’ne özel kampanya

TikTok #küçükbiradım kampanyasıyla çevre sorunlarına karşı farkındalığı geliştirme çabalarını 30 Mayıs- 6 Haziran boyunca devam edecek Dünya Çevre Günü’ne özel yeni bir kampanyayla bir üst aşamaya taşıyor. Kampanya kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Maltepe Belediyesi ve Çöpüne Sahip Çık Vakfı (ÇSÇV) gibi önemli partnerlerin de desteğiyle içerik üreticileri sürdürülebilirlik, yeşil yaşam, çevre temizliği ve yenilenebilir enerji çalışmalarını TikTok’tan paylaşarak çevre duyarlılığına karşı farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Platform, çevre adına da olumlu bir etki yaratarak ülke için katma değer yaratmayı hedefliyor. Kampanyanın partnerleri olan Maltepe Belediyesi ve Çöpüne Sahip Çık Vakfı ortaklaşa olarak 6 Haziran’da düzenlenecek Temizlik Günü’nde TikTok içerik üreticileri partner katılımcılarla bir araya gelecek ve Maltepe Belediyesi tarafından önceden seçilmiş bir alanı temizleyecekler. O güne özel yapılacak ve TikTok LIVE’ın resmi hesabı üzerinden yayınlanacak canlı yayınlar sırasında yetkililer, şehirdeki kirlilik, yaşadığımız şehri nasıl koruyacağımız ve çevreyi nasıl güvende tutacağımız konusunda değerli bilgi ve görüşlerini paylaşacaklar.

30 Mayıs’tan itibaren TikTok topluluğu da kampanya süresince #küçükbiradım etiketiyle çevreye olumlu etki edebilecek, yaratıcı içerikler üretecek ve canlı yayınlar yapacak. TikTok’un içerik üreticileri evde bitki yetiştirme tüyoları, sürdürülebilirliğin faydaları, atıksız yaşam, sürdürülebilir moda ve çevre dostu seyahat deneyimlerini paylaşacaklar.

Öte yandan kampanya kapsamında İstanbul Planlama Ajansı (İPA) Kampüsü’nde bir konser dizisi düzenlenecek. Konser serileri devam ederken İBB yetkilileri çevre farkındalığını geliştirme adına paneller düzenleyecek ve bu paneller TikTok LIVE resmi hesabından yayınlanacak. 

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar