TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na destek çağrısı

TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na destek çağrısı

Türk Eğitim Vakfı (TEV), salgın döneminde korona virüse yakalanıp vefat eden bireylerin çocukları eğitim fırsatlarını kaybetmesin diye başlattığı “TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu” projesine destek çağrısında bulunuyor.

“TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu” projesi kapsamında Türk Eğitim Vakfı; bayram bağışlarının, bir çocuğun eğitim yolculuğuna umut olabileceğini anımsatıyor. Eğitim bağışı tutarları üniversite bursu için aylık 700, yıllık 6 bin 300 TL iken ilk-orta-lise bursları için aylık 300, yıllık ise 2 bin 700 TL.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Yıldız Günay, “Korona sebebiyle ailesinden kayıp veren çocuklarımızı eğitim yolculuklarında yalnız bırakmak istemiyoruz. O çocuklarımızın kendilerine destek olabilecek ebeveynleri vardı ama ne yazık ki şimdi yok. Çalıştıkları yerde canlarını dişine takarak çalışan pandemi nedeniyle vefat eden bireylerin çocukları ve gelecekteki eğitim hayatları bize emanet. Şimdiden sağlık çalışanları dışında farklı meslek gruplarından ailesini kaybeden çocuklarımız bize ulaşmaya başladı. Güvenlik görevlisi, market çalışanları, şoförlük gibi farklı sektörlerde çalışırken virüse yakalanıp vefat edenlerin çocuklarından başvurular almaya devam ediyoruz. Başvuru talepleri giderek büyüyor, ağustos ve eylül aylarında burs başvurularının yoğunlaşacağını tahmin ediyoruz. Bu nedenle bayramda bağış yapmak isteyen duyarlı vatandaşlarımızı TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na destekte bulunmaya çağırıyoruz” dedi.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar