‘Teknolojiyi verimli kullanabilirsin’ diyen uygulama: TimeGO

‘Teknolojiyi verimli kullanabilirsin’ diyen uygulama: TimeGO

Ücretsiz olarak indirilebilen TimeGO adlı uygulama, kullanıcısının hangi uygulamayı ne kadar süreyle kullandığını analiz edip geri bildirimler gerçekleştiriyor. 

Son dönemde yükselen bir trend olarak akıllı telefonda örneğin Facebook en sonlara atılıyor, bildirimler kapatılıyor; özetle kimilerine göre zaman kaybı nedeni şeklinde bakılan bazı uygulamalar ‘yok edilmiyor’ ama uzaklaştırılıyor.

Mobil cihazların yanı sıra TV, bilgisayar gibi ‘ekranların’, çok önemli bağımlılık belirtileri ile gündemde olduğu aşikar. Akademik araştırmalar, özellikle akıllı telefon bağımlılığına işaret ediyor. Hiç Çinli bir gezi grubuyla birlikte zaman geçirme fırsatınız oldu mu, telefonları kesinlikle ellerinden düşmüyor.

Bu noktadan çıkışla hareket eden TimeGO adlı uygulama ise hem farkındalığın artırılması hem de eyleme dönük bir ‘bağımlılık karşıtı’ yazılım vaat ediyor…

Ücretsiz olarak indirilebilen uygulama, kullanıcısının telefonunu kaç kez eline aldığını, hangi uygulamayı ne kadar kullandığını analiz edip ona göre bazı geri bildirimler gerçekleştiriyor, durumun önlenmesine yönelik önerilerini sıralıyor. Böylelikle kullanıcısının zamanını daha verimli kullanmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Ekran bağımlılığına karşı dikkat çeken bir teknoloji adımı maiyetinde olan ve Amaphiko‘ya da kabul edilen uygulama, şu anda iOS cihazlar için App Store’dan indirilebiliyor.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar