“Sürdürülebilir Gıda Platformu” büyüyor

Sürdürülebilir Gıda Platformu yeni katılımlarla gelişimini sürdürüyor…

Gıda sanayisi açısından inovatif, sürdürülebilir, sağlıklı sistemlere dönüşüm için bütünleşik bir yaklaşım hedefiyle kurulan Sürdürülebilir Gıda Platformu’nun katılımcılarının sayısı artmaya devam ediyor.

Tarımda sürdürülebilirlik, su-kaynak yönetiminin geliştirilmesi, güvenlik, iklim değişikliği gibi olumsuz etkilere karşı önlemler alınması, sorumlu üretim/tüketim, sağlıklı beslenme alışkanlıkları-ihtiyaçlarının karşılanması başta olmak üzere sosyal sorumluluğu da kapsayan geniş bir perspektifle hareket eden Sürdürülebilir Gıda Platformu’na Migros ve Chep Türkiye de dahil oldu.

Türkiye’nin en büyük perakende mağaza zincirlerinden Migros’un dahil olması altı çizilmesi gereken detay durumunda. Chep Türkiye ise üreticiler için ekipman üretimi gerçekleştiren bir kuruluş.

Öte yandan kar gütmeyen bir oluşum olan Sürdürülebilir Gıda Platformu’na dahil olan şirketler arasında Ülker, Pınar, Balparmak, Leroy, Metro Toptancı Market, Intertek ve Reis Gıda da bulunuyor.

Sosyal sorumluluk projeleri geliştirilmesi hedefleniyor…

Platform, ulusal ve uluslararası kurumlarla daha da büyümeyi, STK’lar, kamu ve özel kuruluşlarla iş birliği sağlanarak araştırma, seminer, workshop, konferans, eğitim çalışmaları ve sosyal sorumluluk projeleri geliştirmek istiyor.

Bu kapsamda yürütülen yoğun çalışmalar ve iş birliği neticesinde güçlü sosyal etkilerin sağlanması planlanıyor.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar