STEPtember başlıyor

STEPtember başlıyor

Cerebral Palsy’li çocukların yaşam boyu ihtiyaç duydukları tedavi, rehabilitasyon ve özel eğitime ulaşmasını sağlamak için düzenlenen STEPtember başlıyor. Hedef, Eylül ayında 28 gün boyunca yürüyerek, yüzerek, bisiklete binerek ya da tekerlekli sandalyeyle hareket ederek her gün 10 bin adıma ulaşmak.

Türkiye’de bu sene yedincisi düzenlenen STEPtember’da atılan her adım ve toplanan her bağış Cerebral Palsy’li çocukların yaşam boyu ihtiyaç duyduğu tedavi, rehabilitasyon ve özel eğitime ulaşmasını sağlıyor. 1 Eylül Salı günü başlayacak STEPtember’da, 28 gün boyuncaher gün yürüyerek, yüzerek, bisiklete binerek ya da tekerlekli sandalyeyle hareket ederek 10 bin adıma ulaşmak hedefleniyor. 2019 yılında Cerebral Palsy’li çocuklar için STEPtember kapsamında bir milyon üç yüz bin TL’yi aşkın bağış toplandı.

Süreç nasıl işliyor?

STEPtember’a web sitesi üzerinden bireysel olarak, en fazla dört kişiden oluşacak bir takım kurarak ya da kurulmuş bir takıma dahil olarak kayıt olunabiliyor. Bu süre zarfında katılımcılar, Cerebral Palsy’li çocuklara destek olmak için bağış topluyor. Her gün 10 bin adım atıp hareketini web sitesinden ya da STEPtember mobil uygulamasından takip eden katılımcılar, aynı zamanda, çevresindekileri de kampanyalarına bağış yapmaları için teşvik ediyor.

Cerebral Palsy nedir?

Cerebral Palsy, çocuklukta en sık rastlanan fiziksel engellilik durumudur. Gelişimini tamamlamamış beynin; doğum öncesi, doğum sırası veya doğum sonrası dönemde hasar görmesi nedeniyle oluşur. Cerebral Palsy, kişilerin duruşunu ve hareketini doğrudan etkiler.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar