SosyalUp, paylaşımlarıyla sosyal girişimcilik ekosistemine destek oluyor

SosyalUp, paylaşımlarıyla sosyal girişimcilik ekosistemine destek oluyor

SosyalUp, kurulduğundan bu yana paylaştığı haberler ile sosyal girişimcilik ekosistemini beslerken, STK’ların ve sosyal girişimcilerin birbirleriyle iletişim kurmasını sağlayan dijital ve sosyal bir platform.

BKM öncülüğünde açılan SosyalUp, sosyal girişimlerin, girişimcilerin, sivil toplum kuruluşların, firmaların ve belediyelerin sosyal sorumluluk hakkında yaptığı projeler hakkında haberleri, duyuruları aktaran sosyal bir platform. Bu konular hakkındaki gelişmeleri toplumla paylaşarak sosyal farkındalık oluşturmanın yanı sıra, sosyal girişimcilik ekosistemine de fayda sağlamayı hedefliyor.

BKM öncülüğünde kurulan SosyalUp, sosyal fayda amacı güden herkesin iletişim platformu

BKM’nin öncülüğünde hayata geçirilen SosyalUp, aynı zamanda sosyal faydayı amaçlayan herkesin bilgi alışverişinde bulunabileceği dijital bir platform da.

STK’lar ve sosyal girişimciler için teknoloji altyapısı sunan BKM, başlatmış olduğu e-bağış seferberliği ile 176.000 işlem sonucunda 3,5 milyon TL toplanmasına yardımcı oldu. Toplanan gelirler de birçok STK ve vakıfa bağış olarak aktarıldı.

Kullanıcılarına sağladığı hızlı ve kolay alışveriş seçenekleri ve sosyal fayda kapsamında geliştirdiği e-bağış kavramı gibi birçok projeye imza atan BKM, 2017 Felis Ödülleri’nde “Dönüştüren Pazarlama Etkisi-Pozitif Sosyal Etki (Toplumsal Alan)”  kategorisinde ödül almaya da hak kazandı.

Sosyal farkındalık hakkında birçok projenin hayata geçirilmesine öncülük eden BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko, “Sağlık, çocuklar, kadınlar, hayvanlar, doğa gibi farklı alanlarda sorunların çözümü ve ihtiyaç sahiplerine destek olmak için çalışan sivil toplum kuruluşları, amaçlarını yerine getirebilmek için bağışlara ihtiyaç duyuyor. ABD’de kişi başı ortalama bağış miktarı 1150 dolar civarındayken, Türkiye’de bu rakam ne yazık ki 17 TL ile sınırlı. Bağış toplanmasının önündeki engellerden biri geleneksel yöntemlere duyulan güvensizlikti. BKM Express ile başlattığımız e-bağış seferberliğiyle, teknoloji altyapısını sivil toplum alanına taşıyarak, bağışların dijital ortamın kolaylık, hız ve güven avantajıyla toplanmasını sağladık. SosyalUp platformumuzla da gelecek günlere ışık tutup toplumu ileriye taşıyacak bir bilgi havuzu oluşturmayı hedefliyoruz. Sivil toplum için bir dayanışma zemini oluşturmaktan ve bu alanda ödüllendirilmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerinde bulundu.

1 comment

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

1 Comment

En Son Makaleler

Videolar