Sigarayla savaşan girişime dev yatırım

Sigarayla savaşan girişime dev yatırım

Sigara kullanımı azalttığı kaydedilen Quit Genius’ın aldığı toplam yatırım tutarı 2 milyon doları buldu.

Sorunların çözümüne yönelik ilham verici etkileriyle yaşam kalitesinin artırılmasına katkı sağlayan her girişim önemli. Bu alanda özellikle sigarayı bıraktıran yazılımlara büyük iş düşüyor. İşte bu anlamda öne çıkan mobil yazılımlardan biri de Quit Genius.

Kullanıcılarının yüzde 36’sına sigarayi bıraktıran, yüzde 56’sının ise kullanım sıklığını azaltan İngiltere merkezli Quit Genius’ın aldığı yatırım tutarı 2 milyon doları buldu.

Android ve iOS cihazlara yüklenen ücretsiz uygulama, 100 bini aşkın cihaza indirilmiş durumda.

3 doktorun birlikte kurduğu girişim, kullanıcılarına günde 5 dakika süreyle terapi sunan girişim, bunu sesli seans, video, egzersiz gibi metotlar eşliğinde gerçekleştiriyor. Sadece sigaranın bırakılması değil, alkol, stres gibi yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen diğer etkenlere yönelik de çeşitli çözümler sağlanıyor.

Öte yandan sigarayı bırakması mutlak bir gereklilik olan hamilelere özel bazı özelliklerin de yakın zamanda kullanıma sunulacağı belirtiliyor.

Kilo yönetim, özgüven ve sosyal baskı gibi kategorilerle daha da büyümesi hedeflenen Quit Genius’ın aktif kullanıcı sayısının 20 bini aştığı bildiriliyor.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar