‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yarışmasına başvurular devam ediyor

Yeşilay tarafından düzenlenen ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ ödüllü yetenek yarışmasına başvurular devam ediyor.

Yeşilay‘ın çocuk ve gençlerde zararlı alışkanlıklara yönelik bir farkındalık oluşturmak için düzenlediği ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ ödüllü yetenek yarışmasının başvuruları devam ediyor. Çocuklara ve genlere yönelik gerçekleştirilen yetenek yarışması, sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığının zararlarına yönelik farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

Düzenlenen yarışma, zararlı alışkanlıkların çocuk ve gençlerin üzerindeki olumsuz ve yıkıcı etkilerini aktarmayı hedeflerken, toplumda da bağımlılığa yönelik bir bilinç oluşturarak, ebeveynler ve çocuklara daha sağlıklı bireyler olma konusunda da bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

Bağımlılığın gençler ve çocuklar için zararı konusunda toplumda farkındalık oluşturmayı amaçlayan projeye ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim gören öğrenciler katılabilmektedir. Yarışma konusunun “bağımlılık” olarak belirlenen yarışma, görsel ve edebi kategoriler olmak üzere iki kategoriden oluşacaktır. Öğrenciler, görsel kategoride bulunan afiş, resim, karikatür veya kısa video alanlarından ve edebi kategorisinin içerisinde yer alan kompozisyon, şiir, hikâye, deneme veya anı alanlarından sadece birine yönelik çalışmalar yapabileceklerdir. Yarışmaya katılacak öğrenciler, 9 Şubat‘a kadar seçtikleri alanlara yönelik çalışmalarını  kayıtlı oldukları okul müdürlüklerine götürerek yarışmaya katılabilirler.

‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yarışmasının kazananlarına yurt dışı seyahati

Yeşilay tarafından çocuklar ve gençler genelinde düzenlenen yarışmanın sonuçlanmasının ardından il düzeyinde gerçekleştirilecek olan ödül töreninde il birincilerine 500 TL para ödülü verilecektir. Yarışmaya katılım gösteren ülke genelinde her bir kategoride birinci olan yarışmacılar 5.000 TL, ikinci gelen yarışmacılar 3.000 TL, üçüncü gelen yarışmacılar ise 1.500 TL para ödülü almaya hak kazanacaklar.

Para ödülünün yanı sıra ülke genelindeki değerlendirmelerde dereceye giren öğrenciler, yurt dışı gezisi kazanmaya da hak kazanacaklar. Turkcell ve MEB‘in sponsorluğunda gerçekleşecek olan ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yarışması hakkında detaylı bilgi edinmek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar