Prima ürettiği prematüre bebek bezlerini hastanelere bağışlıyor

Prima ürettiği prematüre bebek bezlerini hastanelere bağışlıyor

Prima, prematüre bebekler için geliştirdiği bebek bezlerini El Bebek Gül Bebek Derneği’yle işbirliği yaparak hastanelere bağışlayarak, Anne Bebek Fonu’na da destek oluyor.

Anne karnında gelişimini tamamlamadan doğan prematüre bebeklerin bakımları hem aileler hem de sağlık personelleri açısından zorlu bir süreç. Bu zorlu sürece dikkat çekerek farkındalık yaratan Prima, uzun çalışmalar sonucu ürettiği, tek olma özelliğine sahip prematüre bezlerini hastanelere bağışlıyor.

Avrupa’da her yıl 500 bin bebek, Türkiye’de ise 150 bin bebek prematüre olarak dünyaya gözlerini açıyor. Prematüre bebek bezleri, bebeklerin tüm ihtiyaçları düşünülerek, yüze yakın yoğun bakım ünitesi hemşireleri ile özel çalışmalar sonucu hayata geçirildi.

Prematüre olarak dünyaya gelen bebekler, normal bebeklere oranlar çok küçük oldukları için hemşireler bezleri küçük ebatlarda keserek ya da bezleri katlayarak kullanıyorlardı. Prima ürettiği prematüre bebek bezlerini hastanelere bağışlayarak hem bebeklere hem de sağlık personellerine büyük bir fayda sağlamış oluyor.

Prima ve El Bebek Gül Bebek Derneği ile prematüre bebekler güvende

Dünya’ya gelen prematüre bebeklerin bakımı aileler için de zorlu bir süreç. Prima, prematüre bebekler ve ailelerine destek olmak amacıyla El Bebek Gül Bebek Derneğiyle bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Prima, El Bebek Gül Bebek Derneğiyle ortaklaşa oluşturdukları Anne Bebek Fonu‘na bağış yaparak toplumda bir farkındalık yaratmak istiyor. Bunun için de prematüre bebekler için #prematüregücü ve #prima etiketiyle paylaşılan her video için bu fona destek olacak.

Prima bebek bezleri, prematüre bebeklerin tüm ihtiyaçları göz önüne üç farklı boyutlarda üretildi. -1 (<2.7kg), -2 (1.8kg) ve -3 (<0.8kg) olarak üretilen prematüre bebek bezleri, hemşirelerin bebeklerin bezlerini kolay değiştirebilmeleri amacıyla hem önden hem de arkadan kolayca bağlanılabilir bir şekilde üretildi. Bu sayede hemşireler, bebekler sırt üstü uyurken bile bez değiştirebilecekler.

17 Kasım Dünya Prematüre Günü amacıyla bir basın toplantısı düzenleyen Prima etkinliğinde aynı zamanda bir prematüre bebek annesi olan Prima Marka Müdürü Gözde Özkan “30 yıldır Türkiye’de bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine destek sağlamak için ilklere imza attık. Bu kez hayata geçirdiğimiz ilkimiz, bizim için çok özel. Prima olarak üç yıl boyunca yenidoğan yoğun bakım ünitelerinden 100 hemşireyle birlikte yapılan 10 bin saati aşkın araştırmalar sonucunda prematüre bebekler için özel bir bez tasarladık. Prematüre bebek bezi konusunda var olan ihtiyacı karşılamak için bu inovatif ürünümüzü hastanelere bağışlıyoruz. Dünyanın en küçük kahramanlarına desteğimiz bununla da kalmıyor, El Bebek Gül Bebek Derneği Anne Bebek Fonu’na da destek veriyoruz. Ben de bir prematüre annesi olarak onların ihtiyaçlarına özel tasarlanan bezi üretiyor olmamızdan ve küçük kahramanlara özel bir sosyal sorumluluk projesinde yer almaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum.” ifadelerini belirtti.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar