“Ortahisar Sevgi Aşısı” projesi ile tanışın

“Ortahisar Sevgi Aşısı” projesi ile tanışın

Trabzon’da çocuklara hayvan sevgisinin aşılatılması esaslı Ortahisar Sevgi Aşısı projesi yoğun ilgi görüyor.

Türkiye’de hayvanlara şiddet ve işkence gibi sorunların ulaştığı boyut son derece üzücü. Bu bağlamda geleceğin büyükleri, ebeveynleri olan günümüz çocuklarına hayvan sevgisinin aşılatılması önem taşıyan bir gereklilik. Trabzon’da Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye ve Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (TRAHAYKO) tarafından geliştirilen Ortahisar Sevgi Aşısı projesi, sosyal etki yönüyle yüzleri güldürdü.

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde bulunan okullarda uygulanmaya başlanan proje kapsamında tüm sorumlulukları okul ve öğrencilerde olacak şekilde her okula barınaktan bir kopek veriliyor.

Proje ile birlikte çocukların hayvan sevgisinin artması, bakımları konusunda uygulamalı olarak eğitilmeleri ve bu sayede bilinçli olmaları hedefleniyor. Öte yandan köpeklere gösterilen ilgiyle birlikte sorumluluk duygularının geliştirilmesi de projedeki temel amaçlar arasında yer alıyor.

Proje hakkında bilgi veren Trabzon Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Lütfiye Tüzün Kurban, “Bilinçlendirme çalışmaları önemli. Hayvan sevgisinin küçük yaşlarda öğrenilmesi gerekiyor. Projeyle barınaktan aldığımız sakin, uyumlu ve çocuklarla anlaşabilen köpeklerimizi okullara teslim ediyoruz. Hayvanlara yuva bulmayı ve çocuklara küçük yaşta hayvan sevgisini aşılamayı amaçlıyoruz…” dedi.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar