Nesta Yaratıcı Girişimcilik Programı, British Council ve ORIGINN iş birliği ile İzmir’de

Nesta Yaratıcı Girişimcilik Programı, British Council ve ORIGINN iş birliği ile İzmir’de

Yaratıcı girişimcilerin iş fikirlerini gerçeğe dönüştürmesine yardımcı olan 3 günlük Yaratıcı Girişimcilik Programı, ORIGINN işbirliğiyle 17-19 Aralık tarihleri arasında İzmir’de düzenleniyor. 2 Aralık’a kadar başvuruların kabul edildiği eğitim, yaratıcı sektörlerden iş fikirlerinin katılımına açık.

Birleşik Krallık merkezli inovasyon vakfı Nesta tarafından geliştirilen ve British Council aracılığıyla dünyanın farklı şehirlerinde düzenlenen Yaratıcı Girişimcilik Programı, 2014’ten bu yana Türkiye’de Kalkınma Ajansları işbirliğiyle 9 şehirde 250’den fazla yaratıcı girişimcinin katılımıyla gerçekleştirildi. Bu yıl Ekim ve Kasım aylarında Ankara’da İstasyonTEDU ve İstanbul’da ATÖLYE işbirliğiyle gerçekeleştirilen eğitimlerin ardından Yaratıcı Girişimcilik Programı, 17-19 Aralık tarihleri arasında bu sefer de İzmir’in önde gelen ortak çalışma alanı ORIGINN işbirliğiyle İzmir, Bornova’da düzenlenecek.

Yaratıcı Girişimcilik Programı, katılımcılara 3 gün boyunca iş fikirlerini geliştirmekten, potansiyel müşterileri tespit etmeye ve finansal durumlarını değerlendirmeye kadar başarılı bir iş kurmanın ve yürütmenin belli başlı yönlerini öğrenme ve pratik beceriler kazanma imkanı sunuyor. Başvuruların, 19 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında kabul edileceği eğitim programı, Türkiye merkezli Nesta Yaratıcı Girişimcilik Program danışmanları Core Strategy’nin ortağı Jason Lau, ORIGINN Kurucu Ortağı Esra Gönen ve ATÖLYE Komünite ve Prototipleme Lab Yöneticisi Atılım Şahin tarafından yürütülecek.

Ücretsiz Yaratıcı Girişimcilik Programı’na kimler katılabilir?

‘Yaratıcı Girişimcilik Programı’, henüz tasarı aşamasında güçlü bir iş fikri bulunan, işletmeleri kurulum aşamasında olan (0-3 yıl) veya henüz olgunlaşmamış bir yaratıcı işi olan ve büyük bir değişim planlayan yaratıcı girişimcilere yöneliktir. Program reklamcılık, mimarlık, kültür-sanat, zanaat, tasarım, moda, oyun, müzik, yayıncılık, teknoloji, televizyon ve sinema gibi yaratıcı sektörlere odaklanmaktadır.

Yaratıcı Girişimcilik Programı’na katılım şartlarına ve eğitime dair ayrıntılı bilgiye, British Council web sitesinden, ulaşılmaktadır. Sitede yer alan başvuru formunu doldurup 2 Aralık 2018 Pazar gününe kadar başvuru yapmak mümkün.

25 kişi kapasiteli eğitimin katılımcıları, yapılan başvurular arasından, British Council Türkiye Sanat Direktörü Esra A. Aysun, British Council Türkiye Sanat Müdürü Cansu Ataman Bilgiç, Nesta Öğretim Servisleri Müdürü Kimberley Ballantyne ve ORIGINN Kurucu Ortağı Esra Gönen’den oluşan panel tarafından belirlenecektir.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar