Kullanılmayan eşyalar Sosyal Market Evi’ne bağışlanıyor

Kullanılmayan eşyalar Sosyal Market Evi’ne bağışlanıyor

Salihli ilçesi bulunan Milli Egemenlik Ortaokulu’nda başlatılan sosyal sorumluluk projesiyle kullanılmayan eşyalar Sosyal Market Evi’ne bağışlanıyor.

Salihli‘nin Milli Egemenlik Ortaokulu’nda Din Kültürü Öğretmeni olarak görev yapan Sevim Adıgüzel, öğrencileriyle birlikte okul kapsamında bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Yardımlaşma temalı bu sosyal sorumluluk projesi ile öğrenciler, evlerinde kullanmadıkları eşyaları ya da ihtiyaç fazlası eşyaları biriktirerek Sosyal Market Evi‘ne bağışlıyorlar.

Bu projenin öncüsü olan Milli Egemenlik Ortaokulu‘nun Din Kültürü Öğretmeni olan Sevim Adıgüzel, “Bu kapsamda öğrencilerimiz, evlerindeki ihtiyaç fazlası kıyafetleri toplayıp Salihli Belediyesi Sosyal Market Evi‘ne bağışladı. Projemiz ile yardımlaşma ve paylaşma konularında farkındalık oluşturma istedik. Öğrencilerimize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerinde bulundu.

Hayata geçirilen bu sosyal sorumluluk projesi ile bir yandan öğrencilerde yardımlaşma ve paylaşma konularında sosyal farkındalık bilinci oluşturulurken diğer yandan da ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırılmak üzere eşyalar toplanıyor.

Salihli Belediyesi’nden Sosyal Market Evi

Sosyal belediyecilik anlayışıyla Salihli Belediyesi tarafından kurulmuş olan Sosyal Market Evi ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet veriyor. Sosyal Market Evi “sizin için fazla olan başkası için ihtiyaçtır” sloganıyla 8 Mart 2005 yılında hayata geçirildi. İlçe halkının da desteğiyle onlarca insana ulaşmayı başarmış bu sosyal sorumluluk projesi, her geçen gün daha fazla ihtiyaç sahibi insana ulaşmayı hedefliyor.

Sosyal yardımlaşma ve paylaşmayı güçlendirmek amacıyla kurulan Sosyal Market Evi, kurulduğu günden bu yana, binlerce ailenin ihtiyaçlarına yanıt verdi. Kıyafetten mobilya ve beyaz eşyaya kadar birçok eşyayı ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Sosyal Market Evi, yeni evlenen çiftler için de birçok konuda yardımda bulunuyor.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar